EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Do Prahy přijede olympijský stavitel parkurů. Připraví kurzy v Chuchli

 16.02.2021 19:25 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Čeští parkuroví reprezentanti budou mít příležitost absolvovat soutěže připravené olympijským stavitelem parkurů tři měsíce před hrami v Tokiu. Španěl Santiago Varela, který byl jmenován stavitelem kurzů pro OH Tokio 2020, přijede na CSIO Prague Cup.

reklama 12D
 
„Jsem moc potěšena, že naše pozvání na CSIO3* Prague Cup v Chuchle Areně Praha přijal olympijský stavitel Santiago Ullastres Varela,“ prozradila ředitelka závodů pořádaných Czech Equestrian Teamem Markéta Šveňková. 
 
U koní se Santiago Varela pohybuje již od velmi nízkého věku a svou kariéru autora tratí začal v Clubu de Campo v Madridu již v roce 1984. Mezinárodní stavitelem se stal v roce 1993, kdy připravoval kurzy v Santiagu. Následovaly závody úrovně tří až pěti hvězd v La Coruña, Vejer de la Frontera, San Sebastián, Santander, Sevilla, portugalská Vilamoura či mexické Queretaro. V roce 2011 připravoval kurzy pro mistrovství Evropy v Madridu či finále Superligy v Rotterdamu. 
 
V červenci 2013 dosáhl Levelu 4 Mezinárodní jezdecké federace, a ještě téhož roku poprvé připravoval kurzy pro finále Poháru národů v Barceloně nebo mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců ve španělském Vejeru de la Frontera. V rámci olympijských her má zkušenosti již z Ria de Janeira, kde však vykonával funkci technického delegáta. Olympijské kurzy bude navrhovat poprvé. 
 
„Je skvělé, že si čeští reprezentanti budou moci vyzkoušet jeho parkury již začátkem května v Praze. Závody CSIO Prague Cup budou jedny z nejdůležitějších přípravných závodů pro národní tým, který se později představí na olympiádě v Tokiu. Rozhodnutí o definitivním složení českého parkurového družstva by mělo padnout v druhé polovině června,“ upřesnila Markéta Šveňková. Závody CSIO3* Prague Cup se konají od 5. do 9. května v Chuchle Areně Praha, která týden před tímto mítinkem organizuje závody zařazené do Světového poháru. 
 
„Většina jezdců využije této příležitosti startu při obou akcích, během nichž mají možnost si splnit kvalifikační kritéria pro olympijské hry, ale také mistrovství Evropy 2021 a mistrovství světa 2022,“ dodala Markéta Šveňková, která je současně také sportovní ředitelkou Chuchle Areny Praha. Další podrobnosti najdete na adrese www.csiopraha.cz.
 
Foto: archiv CHIO Rotterdam
Zdroj: tisková informace CET


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace