reklama 11B

reklama

Grand Prix CSIO3* Prague Cup pro Patteet. Kellnerová s Catchie je pátá

 23.08.2020 19:20 | AUTOR

ikonka

V napínavé a velice kvalitně obsazené Grand Prix J&T BANKA při CSIO3* Prague Cup si pro vítězství docválala rychlou a riskantní jízdou belgická jezdkyně Gudrun Patteet. Skvělý výkon podala i Češka Anna Kellnerová, která získala skvělé páté místo.

reklama 12B

 
Dvoukolová Grand Prix J&T BANKA se postarala o vyvrcholení mezinárodních závodů CSIO3* Prague Cup v Praze Velké Chuchli. Dvanáctka jezdců postupovala do druhého kola bez trestných bodů, což slibovalo napínavý sport až do samotného konce. 
 
Předposlední startující Gudrun Patteet z Belgie hodně riskovala a s klisnou Sea Coast Kashmira Z dokončila ve skvělém čase 41,85 vteřiny. V tu chvíli to znamenalo téměř vteřinový náskok na Nizozemce Jura Vrielinga s hřebcem VDL Glasgow vh Merelsnest a čekalo se na poslední jízdu.
 
Na závěr vstupoval do arény německý zástupce Maurice Tebbel, který s hřebcem Don Diarado předvedl nejrychlejší první kolo. V druhém kole se snažil rychlou jízdu zopakovat, avšak na nejrychlejší nestačil. Čas 42,10 vteřiny zařadil úspěšného německého jezdce na druhé místo. 
 
Skvělý výkon podala Anna Kellnerová, která s klisnou Catch Me If You Can Old jako jediná česká jezdkyně dokončila první kolo bez trestných bodů a postoupila dál. Ani v druhém kole Anička s Catchie nechybovala a jejich jízda s časem 45,49 vteřiny znamenalo konečné páté místo. 
 

 
Na start Grand Prix J&T Banka se postavilo celkem 60 kvalifikovaných jezdců. Do druhého kola postupovala jedna čtvrtina, tedy 15 nejlepších. Případně by postoupili všichni bezchybní, avšak náročný kurz Uliana Vezzaniho dokončilo bez trestných bodů pouze dvanáct účastníků. 
 
Bohužel na 17. nepostupové příčce skončil Aleš Opatrný s Foreverem. Dvojice jednou chybovala, a to na druhém skoku v trojskoku. Právě trojskok dělal jezdcům velké problémy a byl jedním z nejproblematičtějších míst parkuru. V těchto místech například vzdal další pokračování velmi úspěšný Ir Bertram Allen. 
 
Velmi komplikovaná se ukázala také poslední pasáž složená z oxeru, návazného dvojskoku a poté závěrečného kolmého skoku na krátké stěně. I v těchto místech spadlo mnoho bariér. Právě až v této závěrečné části chyboval dvakrát Ondřej Zvára s Quimerem M, který tak dokončil s 8 trestnými body.
 
S jednociferným výsledkem absolvoval z českých účastníků ještě Vladimír Tretera. S valachem Gangster V/H Noddevelt inkasoval celkem 9 trestných bodů. 
 
Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.csiopraha.cz. 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace