ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
reklama 11A

reklama

Pamino ovládl klusácké derby. Průběh mě překvapil, přiznal Škobis

 05.09.2020 20:33 | AUTOR

ikonka

Čtyřletým klusákům nadále kraluje Pamino, který si se svým majitelem Zdeňkem Škobisem bez větších problémů připsal Tipsport Klusácké derby. Favoritovu stájovou režii přitom nabourala brzká diskvalifikace jeho sparing-partnera Game Atouta.

reklama 12C

Chuchle Arena Praha viděla v sobotu 5. září absolutní vrchol klusácké sezony. Na start Tipsport Klusáckého derby se po škrtu valacha New Flat OV postavila pouze pětice čtyřletých. Jako horký favorit nastupoval vítěz všech ročníkových zkoušek Pamino v sulce se svým majitelem Zdeňkem Škobisem. Hnědáka německého chovu provázel i tentokrát jeho stájový kolega Game Atout. Ten však hned po startu zacválal a byl diskvalifikován.
 
Iniciativy se chopil český odchovanec Nanoko OV s rakouským jezdcem Martinem Redlem, za ním usadil Škobis Pamina na druhou pozici. Ve druhém okruhu utekli zbytku pole o nesčetné délky a vybojovali dostih mezi sebou.
 
Do posledního oblouku vbíhal Nanoko OV s náskokem půl délky, ale to už se favorit posouval na jeho úroveň. V cílové rovině Pamino přešel do vedení a zvítězil jistě o 1 3/4 délky. Třetí doběhl s velkou ztrátou Lord před Top Secret J’.
 
Pamino vyklusal kilometrový čas 1:15,156. Zdeněk Škobis se dočkal triumfu v klusáckém derby po patnácti letech, pro trenérku Petru Handschuhovou je to zatím největší úspěch kariéry.
 
"Průběh dostihu se po zacválání Game Atouta vyvinul jinak, než jsme čekali. Pamino mě ale nezklamal. V posledním oblouku mi na chvíli zatrnulo, ale nakonec jsme vyhráli lehce," řekl po doběhu Škobis.
 
Dark Looka zastavila kolize
 
Majitel stáje Viktoria se radoval také ve Velké ceně tříletých na 2180 metrů. Dosud neporažený valach Kane Fortuna nezaváhal ani tentokrát a zvítězil pošesté z šesti startů. Šest délek za suverénním svěřencem Petry Handschuhové vybojovala druhé místo Bluelady Venus před vlastním odchovancem Ivana Coufala Jimem.
 
Dramatický závěr měla početně i kvalitativně výborná obsazená Grand Prix du Trotteur Francais pro klusáky francouzského chovu. Do cílové roviny točili hlava - hlava favorizovaný Dark Look a Fairway, těsně za nimi běžel Un Nuage D’Osmoz.
 
V rozhodujícím okamžiku se sulky vedoucí dvojice dostaly do kontaktu a pro Dark Looka i Fairwaye to znamenalo konec v dostihu. Otevřela se tak cesta k lehkému vítězství dvanáctiletého veterána Un Nuage d’Osmoz s Martinem Redlem, který triumfoval o 9 délek před Boccacciem a Cyranem du Jal.
 
Dark Look a Mykola Volf opouštěli po dostihu dráhu se zcela deformovaným kolem sulky, viník kolize Zdeněk Škobis dostal finanční trest a do 2. října přišel o licenci.
 
Jedním z vrcholů rámcového programu prémiový heat Středoevropská cena na 1670 metrů. V obou rozjížďkách se prosadil loňský derby-vítěz Inaccessible Grou vedený Jaromírem Kotáskem, ale pokaždé musel bojovat. V první rozjížďce porazil druhého Gaudi Boka o krátkou hlavu, ve druhé rozjížďce ho nejvíce potrápil Rakušan Varenne Venus.
 
Svůj dostih měli v sobotu i dvouletí. V Ceně Labirinta se opět zaskvěl rakouský jezdec Martin Redl, který v sulce Luthier Boka po boji o čtvrt délky porazil Leroye W. Třetí příčku získal favorit Jerry.
 
 
Foto: Martin Cáp


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace