reklama 11A

reklama

Pamino kráčí ke klusáckému derby. V posledním trialu nepřipustil drama

 17.08.2020 11:40 | AUTOR

ikonka

Pamino se Zdeňkem Škobisem v neděli potvrdil v Chuchle Areně Praha pozici horkého favorita Českého klusáckého derby. V Přípravné Derby-ceně jistě porazil stájového kolegu Game Atouta v kilometrovém čase 1:15,3.

reklama 12D
Podobně jako cvaloví koně, i klusáci měli o víkendu na programu předzkoušku derby. V neděli 16. srpna se v Chuchle Areně Praha běžel Přípravná Derby-cena na 2180 metrů. Z šesti aktérů klusáckého derby, které je plánováno na sobotu 5. září, se představila pouze čtveřice. Zbylí dva kandidáti využili možnosti dříve povinný trial vynechat.
 
Polovinu malého pole vyslala stáj Viktoria majitele Zdeňka Škobise. Ten jako obvykle usedl do sulky jen jednou poraženého hřebce Pamina a Francouze Game Atouta svěřil Zdeňku Vávrovi. Proti silným svěřencům trenérky Petry Handschuhové se postavili pouze domácí odchovanci Lord a Nanoko OV.
 
Po startu se na chvíli ocitl vpředu letošní trojnásobný vítěz Nanoko OV s Mykolou Volfem, ale záhy přešel na špici jako obvykle Game Atout. Zdeněk Vávra, který se v neděli spolu s bratrem Pavlem podílel na dostizích i v roli sponzora, udal svižné tempo. Za ním klusali Nanoko OV a Pamino.
 
Škobis se svým favoritem nikam nespěchal a dlouho odpočíval na třetí příčce. Až v závěrečném okruhu dal povel k zrychlení a Pamino se během pár okamžiků dostal dopředu. Tentokrát od soupeřů neodešel, ale jeho převaha byla jednoznačná. Zatímco Vávra a Volf své koně v cílové rovině naplno pobízeli, Škobis pouze kontroloval situaci. Pamino zvítězil jistě o 3/4 délk před Game Atoutem, zlepšený Nanoko OV ztrácel na vítěze jen 2 1/4 délky. Čtvrtý doběhl Lord. Pamino vyklusal kilometrový čas 1:15,3.
 
Po doběhu si trenéři vybírali startovní čísla pro klusácké derby. Právo první volby měla Petra Handschuhová, která určila Game Atoutovi jedničku a Paminovi dvojku. Kromě aktérů Přípravné derby-ceny 5. září poběží ještě New Flat OV a Top Secret J’.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace