reklama 11C

Kritérium mladých koní 2022 čeká rušný start. V Písku jsou plné stavy

 12.05.2022 21:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ve středu 18. května odstartuje Kritérium mladých koní 2022 v parkurovém skákání. První kolo v areálu Zemského hřebčince Písek bude mít nabité startovní listiny. Pořadatelé očekávají účast maximálního počtu 135 koní.

reklama 12A
 
Kritérium mladých koní je tradičně vypsáno v souladu se šlechtitelskými programy uznaných chovatelských sdružení pro teplokrevná plemena koní. Jedná se o chovatelské soutěže čtyř až šestiletých koní v klasických disciplínách jezdeckého sportu (tj. skokové soutěže, drezuru a všestrannost). 
 
Účelem je testování užitkových vlastností mladých plemenných koní ve vyšším stupni kontroly užitkovosti, s využitím výsledků pro kontrolu dědičnosti, v průběhu sportovní sezony na vybrané části populace. KMK 2022 zajišťuje Asociace svazů chovatelů koní České republiky. 
 
Ačkoliv uzávěrka přihlášek pro první kolo KMK 2022 v parkurovém skákání je až 15. května, tak možnost účasti v Písku pro dosud nepřihlášené koně je minimální. Ve čtvrtek večer totiž bylo v Jezdeckém informačním systému ČJF volné pouze jedno místo z maximálního počtu 135 koní. 
 
První soutěž určená pro čtyřleté klisny začne v 9:00 hodin. Stejně staří hřebci a valaši, jichž je jednatřicet, by měli následovat od 10:45 hodin. Kategorie pětiletých klisen je naplánována na 12:15 a třicítka hřebců a valachů ročníku 2017 přijde na řadu zhruba od 14:15 hodin. Šestiletých klisen by mělo být patnáct a startovat budou od 16:30. Posledních osmnáct koní nastoupí v 18:20 do soutěže šestiletých hřebců a valachů.  
 
Komisaře Jana Chýleho tak čeká velmi náročný a dlouhý den, neboť na kolbišti stráví bezmála dvanáct hodin. Dalšími komisaři v sezoně 2022 budou Roman Drahota, Vladimír Hruška a Luboš Kozák. Kromě Písku se bude Kritérium mladých koní konat během června v Opavě a na Ptýrově. 
 
Druhá polovina sezony bude mít v červenci a v srpnu zastávky v Suché u Litomyšle, v Hradištku, ve Zduchovicích a opět v Písku. Jihočeský Zemský hřebčinec bude hostit i finále, a to ve dnech 1. až 3. září. 
 
Všechny skokové mítinky bude živě přenášet internetová televize EquiTV.cz. Stejně jako v loňském roce však nebudou z kvalifikací zpětně dostupné videozáznamy celých soutěží, nýbrž pouze vítězné jízdy doplněné o hodnotící komentáře komisařů. 
 
Drezurní Kritérium mladých koní má dvě kvalifikační kola ve Zduchovicích a v Hradištku. Finále hostí Zduchovice v druhé polovině září. V první půlce devátého měsíce bude v Borové připraveno finále KMK ve všestrannosti. Kompletní zásady pro rok 2022 jsou dostupné na webu ASCHK ČR.
 

 

Přehled kvalifikačních kol a finále KMK 2022

Skoky:
1. polovina
18. 5. 2022 Písek
14. 6. 2022 Opava
21. 6. 2022 Ptýrov
 
2. polovina
6. 7. 2022 Litomyšl
20. 7. 2022 Hradišťko
10. 8. 2022 Zduchovice
16. 8. 2022 Písek
 
Finále
1. – 3. září 2022 ZH Písek
 
Drezura:
21. 7. 2022 Zduchovice
23. 8. 2022 Hradišťko u Sadské
 
Finále:
22. – 24. září 2022 Zduchovice
 
Všestrannost
Finále:
09. – 11. září 2022 Borová

 

 
 
Ilustrační foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE