EquiTV ŽIVĚ: dostihy, chladnokrevníci, paravoltiž, working equitation
reklama 11B

Kritéria mladých koní míří k vrcholu. V Písku nejvíc zazářila Laomi W

 13.08.2021 12:35 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Již sedmým kolem pokračovala v Písku parkurová Kritéria mladých koní 2021. Ve čtvrtek 12. srpna získala od komisaře Jana Chýleho nejvyšší známku Laomi W s Petrou Charvátovou. Dařilo se však i svěřencům Miloslava Příhody a Jana Štětiny.

reklama 12C
 
Kritéria mladých koní měla v Písku opět nabitý program, jelikož se tam ve čtvrtek 12. srpna sjelo na 120 účastníků.
 
V kategorii čtyřletých klisen zaujala nejvíce hodnotícího komisaře Jana Chýleho Nella de la Baie v sedle s Ondřejem Nágrem. Oldenburská klisna po hřebci Glenfiddich VDL z matky po Allegreto chovatelky a majitelky Renáty Kellnerová obdržela rovných 25 bodů. O čtyři desetiny méně získala Lulu 2 s Kateřinou Benediktovou a s 24,5 body obsadila třetí místo Dacota s Filipem Žlábkem.
 
Mezi čtyřletými hřebci a valachy nenašel přemožitele s 24,6 body holštýnský hřebec Quiraldik po Quiran z matky po Heraldik, jehož jezdcem byl Miloslav Příhoda. Chovatelem je Andy Holdorf, majitelem Vladimír Malák. Druhou pozici obsadil s 24,4 body Claudius Marius-M, jehož prezentovala Jana Ferenc Perníčková. Z třetí příčky se radoval opět Miloslav Příhodě, tentokrát díky výkonu s Diarolem, s nímž dostal 24,3 bodů. 
 
V soutěži pětiletých klisen se opakovaně letos daří holandské Laomi W po otci Connect z matky po Pythagoras. Její majitelkou je jezdkyně Petra Charvátová, chovatelem Greve J.W. Známka 26,3 bodů byla vůbec nejvyšším hodnocením tohoto mítinku. S velkým odstupem skončila na druhém místě Quintana Love van het Netehof SD s Jaroslavem Šímou. Ta si vysloužila 24,9 bodů. O dvě desetiny nižší skóre stačilo k třetímu místu Cinderelle 234 s Danielou Kotalíkovou. 
 
Domácím úspěchem skončila soutěž pětiletých hřebců a valachů, kdy se nejlépe předvedl český teplokrevník Wrangler ZH po účastníkovi olympijských her Warnessovi z matky po Apoleon Timpex. Sedlal jej Jakub Štěrba a dokončil s 25 body. O půl bodu méně měl Caruso 437 s Matějem Kotalíkem, třetí řádek výsledkové listiny patřil Loditovi 1 v sedle se Zdeňkem Žílou. 
 
 
Dalším triumfem svěřenců Miloslava Příhody skončila kategorie šestiletých klisen, v níž byla nejlépe hodnocena Cardina 37 po Cardino z matky po Corrado II, která je příslušnicí plemene slovenský teplokrevník. Jejím chovatelem a majitelem je Patrik Sukdolák. Komisař Jan Chýle jí udělil hodnocení 25,7 bodů. O půl bodu méně dostala Zaragoza 1 s Petrou Boháčovou, třetí byl opět Miloslav Příhoda, tentokrát s klisnou Pattaya VD Bisschop, jež dokončila s 24,8 body.
 
V soutěži šestiletých hřebců a valachů zářili svěřenci Jana Štětiny. Vítězství si tento jezdec připsal s Kannarcem, což je meklenburský kůň po otci Kannan z matky po Winningmood van de Arenberg v majetku Kamila Papouška. Chovatelem je Zucht u.Handelsstall. Jeho hodnocení bylo ve výši 25,4 bodů, zatímco druhý umístěný Ghostrider TN Z sedlaný též Janem Štětinou měl o dvě desetiny méně. Třetí dokončil Colombo-KL s Danielem Pospěchem.
 
Poslední předfinálové kolo KMK se koná 16. srpna v Nových Zámcích. Samotné finále hostí Zemský hřebčinec v Písku první zářijový víkend.
 
Foto: Josef Malinovský
Video: Karel Rozboud


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE