NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11D

reklama

Ir Simpson vítězem Grand Prix J&T Banka při CSIO3* CET Prague Cup 2021

 09.05.2021 20:19 | AUTOR: Kateřina Návojová

ikonka

Napínavé vyvrcholení mezinárodních závodů v Chuchle Areně Praha při CSIO3* CET Prague Cup 2021 přinesla nedělní Grand Prix. S náročným parkurem olympijského stavitele si nejlépe poradil irský jezdec David Simpson, který zvítězil s valachem Foudre F.

reklama 12C

 
Stavitel parkuru Santiago Varela Ullastres v závěrečné soutěži závodů CSIO3* CET Prague Cup 2021 opravdu prověřil startovní pole a přichystal jim náročnou dvoukolovou zkoušku. 
 
Na start se postavil plný počet 60 kvalifikovaných dvojic, náročné první kolo však nakonec překonalo bezchybně pouze dvanáct z nich. Druhé kolo bylo určeno pro 15 nejlepších jezdců a společně s bezchybnými se do něj podívali i další dva účastníci s jednou chybou a jeden s jedním trestným bodem. K velké radosti se do druhého kola dostali také dva čeští reprezentanti.
 
Vladimír Tretera s hřebcem Gangster V/H Noddevelt byl vůbec první, kdo dokončil první kolo bez trestných bodů. Po jedné chybě v druhém kole a jednom trestném bodu za překročený čas si úřadující mistr České republiky nakonec odnesl v silné konkurenci dvanácté místo. 
 
Do druhého kola postoupil také Ondřej Zvára, který s hřebcem Quimero M taktéž v prvním kole nechyboval. V druhém kole si připsal čtyři trestné body za jedno shození a díky dobrému času si zajistil účast na dekorování, když skončil na osmé pozici. „Bylo to hodně technický a člověk se musel soustředit od prvního do posledního skoku,“ okomentoval parkur nejlepší český jezdec v Grand Prix. 
 
Z dvanácti bezchybných v prvním kole si nakonec nulu na kontě udrželi pouze dva jezdci. Lepší čas s hodnotou 51,75 vteřiny nakonec vynesl prvenství irskému reprezentantovi Davidu Simpsonovi s valachem Foudre F. Druhé místo s časem 52,15 si zajistil německý jezdec Philip Houston s klisnou Sandros S Bella. Pomalá jízda na jistotu se vyplatila japonskému zástupci. Koki Saito si s hřebcem Chilensky připsal jeden trestný bod za překročený čas a dojel si pro třetí příčku. 
 
Chyby v základním kole přicházely po celé trase parkuru. Několik dvojic chybovalo hned na druhém kolmém skoku, mimo jiné i loňská vítězka Gudrun Patteet s klisnou Sea Coast Kashmira Z. Mnoho chyb bylo vidět také na trojskoku, kde např. přišel o účast v druhém kole i český reprezentant Aleš Opatrný. 
 
Foto: Kateřina Návojová
Zdroj: CSIO3* CET Prague Cup


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C

Související informace
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace