ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11C

reklama

Markéta Šveňková: Do Poháru národů v Praze nenastoupí Ondřej Zvára

 05.05.2021 17:10 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Už jen hodiny zbývají do startu mezinárodních skokových závodů CSIO3* CET Prague Cup, jejichž důležitým bodem bude páteční Pohár národů. Markéta Šveňková v rozhovoru pro EquTV.cz vysvětlila, podle čeho se rozhodovalo, kdo z Čechů bude součástí týmu.

reklama 12A
 
Závodů CSIO3* CET Prague Cup v Chuchle Areně Praha se účastní kompletní pětice adeptů o účast na olympijských hrách v Tokiu – Emma Augier de Moussac, Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Paopušek a Ondřej Zvára. 
 
Do pátečního Poháru národů však mohou nastoupit za každý tým jen čtyři dvojice. Chybět bude nakonec Ondřej Zvára s Cento Lanem. Českou republiku tak budou reprezentovat Emma Augier de Moussac s Divou, Anna Kellnerová s Catch Me If You Can OLD, Aleš Opatrný s Forewerem a Kamil Papoušek s Warnessem. 
 
„Bylo důležité, aby se v týmu objevili ti, kteří zatím neměli mnoho možností v Poháru národů závodit. Emma Augier de Moussac měla výpadek kvůli zranění klisny Divy, a téměř půl sezony jsme ji na závodech neviděli. – Kamil Papoušek se vypravil začátkem roku do španělského Vejeru de la Frontera, a to v době, kdy propukla nákaza herpesvirem a nebylo mu dovoleno tam odstartovat. Aleš Opatrný ještě Forewera v Poháru národů neměl. Naopak Ondřej Zvára s Cento Lanem nás již nemusí přesvědčovat o výsledkách, proto se bude v tomto týdnu snažit kvalifikovat do Grand Prix, ale v Poháru národů startovat nebude,“ uvedla Markéta Šveňková.
 

Psali jsme: Warness je srdcař. Dnes už olympiádu vidím reálně, říká Kamil Papoušek

 

V rozhovoru pro internetovou televizi EquiTV, která zajišťuje z průběhu závodů CSIO3* CET Prague Cup od čtvrtka do neděle on-line přenosy, prozradila také řadu dalších podrobností nejen o organizaci tohoto mítinku, ale také o pokračujících přípravách na olympijské hry v Tokiu.
 
Foto: Josef Malinovský
 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace