reklama 11D

Senzace! Češi vyhráli Pohár národů CSIO3* Prague Cup 2021 v Chuchli

 07.05.2021 18:28 | AUTOR: Kateřina Návojová |
MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA

ikonka

Aleš Opatrný, Anna Kellnerová, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára se postarali o skvělý úspěch při mezinárodních závodech CSIO3* Prague Cup 2021. V pátečním Poháru národů nastoupil český celek ve skvělé formě a ve dvoukolové soutěži nakonec zvítězil.

reklama 12C


V pátečním J&T Banka CSIO3* Poháru národů vstupoval český tým do druhého kola v roli jednoho z favoritů, neboť si po prvním kole drželi průběžné druhé místo. Lepší byli jen Belgičani, a to o jeden jediný trestný bod. 

Díky výborným výsledkům obou těchto celků i v druhém kole se nakonec čekalo až na poslední jezdce z obou týmů. Aleš Opatrný s Forewerem zapsal i v druhém kole nulu, narozdíl od belgického finišmana. Český tým se tak mohl radovat z vítězství. 

České družstvo skončilo dvoukolovou soutěž celkem s šesti trestnými body. Nejlepší výkon podal Aleš Opatrný, který s Forewerem zapsal dvě bezchybné jízdy. V prvním kole nechyboval ani Ondřej Zvára s Cento Lanem a Anna Kellnerová s Catch Me If You Can Old, oba si však připsali jeden trestný bod za čas. V druhém kole pak Ondra Zvára zapsal jednu chybu, Anna Kellnerová chybovala dvakrát. Naopak lepší výsledek v druhém kole předvedl Kamil Papoušek, který si po dvou chybách dojel s Warnessem pro bezchybný výkon. 

Druhé místo získalo Dánsko celkem s osmi trestnými body. Členy týmu byli Lars N Pedersen, Konstantin Deeken Künnemann, Rikke Haastrup a Andreas Schou. Devět trestných bodů, a nakonec třetí místo, obsadili zástupci Belgie, kteří byli po prvním kole na čele. Mezi členy týmu nechyběla ani loňská vítězka Grand Prix Gudrun Patteet. Společně s ní startovali ještě Arnaud Doem, Constant van Paesschen a Pieter Clemens.

V soutěži odstartovalo 14 týmů, z nichž se do druhého kola kvalifikovalo nejlepších osm. Mezi nimi nebyli obhájci loňského vítězství Nizozemci, kterým se však průběh soutěže nevydařil dle představ. 

Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.csiopraha.cz. Po celé čtyři dny je možné sledovat on-line přenos prostřednictvím EquiTV.cz a stránek pořadatele.

Foto: Kateřina Návojová, zdroj: CSIO3* CET Prague Cup

 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE