reklama 11C

Equinews: Talent vítězem Velké pardubické. Derby ovládla Dittrichová

 12.10.2021 11:30 | AUTOR: AUTOR |
VIDEO

ikonka

V Pardubicích proběhl největší český překážkový dostih. Po napínavém finiši ve Velké pardubické se do vítězné pozice zařadil Talent s Pavlem Složilem. V jezdeckém areálu Gabrielka ovládla tradiční derby Diana Dittrichová. Podrobnosti přináší Equinews

reklama 12A
 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Střídání generací ve Velké pardubické: Vyhrál Talent před Evženem

Osmnáct koní se v neděli 10. října postavilo na start 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Největší český překážkový dostih se konal před zaplněnými tribunami za účasti asi 13 tisíc diváků.
 
Po startu spěchali dopředu Player, Sztorm a Kaiserwalzer, blízko špice pracovali i Beau Rochelais a Evžen. Už před nájezdem na upravený Taxisův příkop se startovní pole výrazně roztáhlo.
Na slavné překážce letos skončili dva aktéři. Vedoucí Player skočil příliš daleko, neustál dopad a ztratil Marcela Nováka. Vedle něj vypadl irský amatér Patrick Mullins ze sedla slovenského Kaiserwalzera.
Vítěz srpnové kvalifikace Lombargini se pod náhradním jezdcem Martinem Liškou dostal jen po francouzský skok a k velké kolizi došlo před malými zahrádkami, kde poli překřížil cestu volný kůň bez jezdce a vytlačil mimo překážku Sztorma a Beau Rochelaise.
Na prodlouženém Taxisu pak spadl předloňský vítěz Theophilos a jeho žokej Josef Bartoš si přivodil zlomeninu pánve. Přes svěřence Josefa Váni spadl i slovenský Paris Eiffel.
V posledních dvou kilometrech začal tlačit na tempo Evžen s Jaroslavem Myškou. Sedmiletý valach stáje Englicovi a Kulhánkovi se nadechoval k velkému finále, ale při nabíhání do posledního oblouku si zlepšil pozici i Talent a v cílové rovině vybojovali vítězství mezi sebou.
Více sil měl nakonec loni čtvrtý Talent, který zvítězil o jednu délku a zajistil životní úspěch žokeji Pavlu Složilovi mladšímu i trenérce Haně Kabelkové. Evžen finišoval druhý, úspěch krosařů nastupující generace podtrhl třetím místem další debutant Mr Spex.
Dotovaná umístění získali ještě No Time To Lose, Hegnus, Star a Stretton. Do cíle se dostalo devět z osmnácti startujících.
 
 

Jen polovina dvojic překonala derby na Gabrielce. Vyhrála Dittrichová

Jezdecký klub na Gabrielce v Praze pořádal 9. října už čtrnáctý ročník Pražského skokového derby. Náročný kurz nedokončila polovina přihlášených dvojic a pouze jedna jediná překonala soutěž bez zaváhání. Právem zvítězily Diana Dittrichová a Valerie.
 
Do soutěže, která kombinuje parkurové a terénní překážky, nastoupilo čtrnáct dvojic. Rovná polovina startovního pole se však nedostala do cíle.
Nejvyšší počet trestných bodů, tedy třicet jedna, nasbírala z dokončivších účastníků Kristina Kocanová v sedle Amiga 9 a brala tak sedmou příčku.
Šestá dojela Hana Kopecká s teprve šestiletou klisnou Portou „R“. Ta chybovala třikrát a do výsledkové listiny si tak zapsala dvanáct trestných bodů.
Hned se dvěma koňmi dokončila kurz derby Adéla Císařová a s oběma zaznamenala dvě shození. 
Zatímco s valachem Baloo The Bear stačil dosažený čas 148,40 sekundy na páté místo, s Chestertonem byla o deset sekund rychlejší, což jí vyneslo pomyslný bronz.
Na čtvrté místo se mezi její dva výkony dostala Klára Voříšková, kterou v sedle klisny jménem Cassablanca potkala také dvě shození.
Jedné chyby se dopustil Jiří Kornalík v tandemu s holandským teplokrevníkem Fridrichem a jeho výkon stačil na druhé místo.
Pouze jedna dvojice se dostala do cíle náročného kurzu s nulou. Byla jí Diana Dittrichová a Valerie 5, která se tak jako čtrnáctá zapsala do historie této tradiční říjnové soutěže. 
 
Foto: Marek Sekáč


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE