ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11D

Equinews: V Šamoríně a v Královicích začaly zimní parkurové seriály

 09.11.2021 13:42 | AUTOR

ikonka

Ve slovenském Šamoríně začala parkurová Winter Masters Series. V úvodní Grand Prix zvítězil Jan Štětina. – V Královické hale se při Zimním jezdeckém poháru dařilo nejvíce v hlavní soutěži Kateřině Zigové. Podrobnosti přinášíme v Equinews.

reklama 12D
 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

První kolo Winter Master Series v Šamoríně ovládl Jan Štětina 

 

Během prvního listopadového víkendu proběhlo v Šamoríně na Slovensku úvodní kolo halové zimní túry Winter Masters Series. Vrcholem mítinku byla sobotní Grand Prix Equistyle, jejíž překážky dosahovaly výšky 145 centimetrů. 
 
 
Základní část soutěže absolvovalo celkem dvacet dvojic. Šest z nich na překážkách nechybovalo, ale jen pět postoupilo do rozeskakování. Český jezdec Petr Kuba s Caesarem nestihl časový limit a byl penalizován jedním trestným bodem, což pro něj znamenalo šesté místo.  
Vysoko posadila laťku Pheline Ahlmann s Dialem, která na těchto závodech taktéž reprezentovala české barvy. Kurzem zkráceného parkuru projela bez penalizace ve výborném čase 42,89 sekundy. O více jak dvě sekundy byl pomalejší Maďar Vince Jármy s Chris Crossem, a zařadil se tak na průběžnou druhou příčku. 
Jako třetí odstartoval Jan Štětina v sedle Gylorda-S. Ani on na překážkách nechyboval a svižnou jízdou se zkrácenými nájezdy dosáhl na vedoucí čas 42,04. Po něm ještě následovaly dvě slovenské dvojice. Juraj Poláš s Haroldem VD Tojopehoeve Z zvolil pomalejší tempo a zaznamenal jeden bod za čas.  
David Horváth s klisnou Orientou van Prinseveld se jako jediný pokusil podjet jeden ze skoků, čímž by výrazně ušetřil čas. Bohužel risk mu nevyšel a následovala chyba, po níž bylo jasné, že skončí pátý a z vítězství se již mohl radovat Jan Štětina.
 
 

V hlavní soutěži na stupni ST* v Královicích zvítězila Kateřina Zigová

 
Královický dvůr hostil v sobotu 6. listopadu první ze dvou odložených kol Zimního jezdeckého poháru 2021. Vrcholem programu, který nabídl celkem osm soutěží, byla soutěž s překážkami do 135 centimetrů, která se jela s finále. 
 
 
Absolvovalo jí celkem pět dvojic. Výsledkovou listinu uzavřela Žaneta Pokorná, která v sedle belgického valacha Cameleona Z HDH dovezla v základním kole pět trestných bodů a ve finále k nim pak přidala ještě jedno shození. 
Dvě chyby zaznamenala v první jízdě Kateřina Mestenhauserová na Titanovi. Napodruhé už nezaváhala, osm trestných bodů však stačilo jen na čtvrté místo.
Jeden trestný bod za překročení stanoveného času zapsal Lukáš Sojka, který startoval s holštýnským valachem Oscarem Dos Santos. Naděje na nejvyšší příčku ztratil ve druhé jízdě, když shodil jednu překážku. Pět trestných bodů v součtu nakonec znamenalo třetí příčku.  
Denisa Vegrichtová v sedle oldenburského valacha jménem Centadinton měla nakročeno k triumfu, protože v základním kole jako jediná nechybovala. Jenže ve finále přišla chyba a dvojice skončila druhá.
Vítězkou se stala Kateřina Zigová, která se sedmiletou klisnou dovezla dva trestné body v první části soutěže. V rozhodující části však udržela nervy na uzdě a cílem projela s nulou. 
 
 
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE