reklama 11A

reklama

Equinews: Příhoda vede Zimní pohár. V Písku probíhal předvýběr hřebců

 22.02.2022 15:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Osmý ročník Zimního jezdeckého poháru je ve své polovině. Po dvou kvalifikačních kolech vede ve skocích malou i velkou túru Miloslav Příhoda. – Zemský hřebčinec v Písku byl dějištěm předvýběru hřebců do plemenitby. Podrobnosti přináší pořad Equinews.

reklama 12C

EQUINEWS SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Zimní pohár ve skocích má jasného favorita. Je jím Miloslav Příhoda

Zimní jezdecký pohár 2022 pokračoval v Královicích u Slaného druhým parkurovým kolem. Do dílčího finále velké túry tohoto halového seriálu postupovalo ze základní části soutěže stupně S*, tedy s překážkami do 125 centimetrů, osm bezchybných dvojic.
 
Čistou jízdu zopakovalo jen pět z nich a dva nejlepší výkony předvedli se svými koňmi jezdci, kteří se během letní sezony specializují na disciplínu všestrannost. Loňský účastník olympijských her v Tokiu Miloslav Příhoda v sedle Gálie 2 dokázal zvítězit v čase 41,43 sekundy. 
 
Jen o 19 setin pomalejší než Miloslav Příhoda byl úřadující mistr České republiky ve všestrannosti Jaroslav Abík na Madockovi. Třetí příčka patřila jednomu z členů početné německé ekipy, Marcovi Nagelovi na koni Cairo. Čtvrtá skončila Klára Hlaváčková s Cascudem Bono a díky zisku sedmi bodů se dostala na druhou příčku průběžného bodování seriálu. V součtu má dvanáct bodů, což je o sedm méně, než nasbíral lídr tabulky Miloslav Příhoda. 
 
Příhodovi se dařilo i v malé túře, a ne poprvé. Tuto soutěžní kategorii, která se zpravidla jezdí na stupni L*, kdy výška skoků dosahuje 115 centimetrů, ovládl již při prvním kole Zimního jezdeckého poháru. Nejinak tomu bylo napodruhé. Miloslav Příhoda v sedle Remember Me 1 projel cílem bez trestných bodů v čase 58,79, a to mu vyneslo druhé vítězství a plný počet 20 bodů. Je tak předem jasné, že tento jezdec bude nastupovat do finálového klání seriálu z pozice lídra, nehledě na výsledky dalších kvalifikací, které se pojedou za týden v Tlumačově a za dva týdny opět v Královicích. Do celkového pořadí seriálu se totiž vždy započítávají dva nejlepší výsledky z kvalifikační části a výsledek finále. 
 
Zimní jezdecký pohár pokračuje 26. a 27. února v areálu Zemského hřebčince Tlumačov. V sobotu jsou na programu skoky, v neděli spřežení. Do Královic se seriál vrátí opět 5. března a po další vozatajské zastávce v Brně naplánované na 12. března se v Královickém dvoře uskuteční v druhé polovině třetího měsíce i velké finále pro obě disciplíny.
 

Předvýběry hřebců do plemenitby proběhly úspěšně. Udělovaly se prémie

Zemský hřebčinec v Písku hostil v sobotu 19. února II. předvýběr hřebců do plemenné knihy českého teplokrevníka. V neděli na stejném místě pokračovaly předvýběry dalších plemen pod hlavičkou Asociace chovatelů koní České republiky.
 
Během první části akce bylo předvedeno dvacet devět hřebců – dva drezurní a sedmadvacet skokových. Zatímco z drezurních zástupců nebyl vybrán žádný, z těch parkurových komise udělila výběr jedenácti prezentovaným hřebcům. Tři navíc obdrželi prémii. 
 
Šampionem körungu se stal Olme, jenž obdržel 8,77 bodů. Chovatelem je Wilgo van de Mheen, majitelkou koně je Magda Rothová. Velmi vysoké hodnocení 8,6 bodů obdržel Callarus majitelky Sandry Tomaidesové. Chovatelkou hřebce je Marianne Griehl. Třetím prémiovaným hřebcem se stal Delox. Komise odchovance Johannese Langeho v majetku Stáje Mustang ohodnotila 8,47 body. 
 
O den později probíhal předvýběr hřebců dalších plemen pod hlavičkou Asociace svazů chovatelů koní České republiky. V komisi hodnotící české sportovní pony byl i prezident zmíněné asociace Aleš Fiala. Ten byl spokojen nejen s kvalitou předvedených koní, ale také s průběhem celé chovatelské akce.
 
Foto: Václav Vokál


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace