reklama 11B

Deusser: Jsem pyšný, že se mi podařilo opět kvalifikovat do Super GP

 31.10.2021 19:35 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Němec Daniel Deusser byl ještě nedávno světovou jedničkou. Aktuálně je na druhé příčce za Švédem Pederem Fredricsonem, s nímž se již brzy potká v Super Grand Prix při GC Prague Playoffs. „Bude to vrchol celého roku,“ těší se do pražské O2 areny.

reklama 12D
 
Daniel Deusser se kvalifikoval do pražské Super Grand Prix, která se v O2 areně uskuteční v sobotu 20. listopadu, při desátém kole Longines Global Champions Tour v nizozemském Valkenswaarddu. 
 
„Můj nejlepší kůň Scuderia 1948 Tobago Z se tento rok trochu zranil, a proto jsem nemohl jet na všechna plánovaná kola Global Champions. Nejhezčím okamžikem z letošní túry pro mě určitě bylo vítězství v Grand Prix Valkenswaardu. Bylo to s koněm Bingo Ste Hermelle. Ten je pro mě celkem nový a byla to jedna z jeho prvních Grand Prix, ale i tak ji dokázal vyhrát. Byl to pěkný okamžik,“ vzpomíná Daniel Deusser. Ten v Super Grand Prix 2019 skončil s hřebcem Scuderia 1918 Tobago Z šestý.
 

 
Do Prahy se tento německý jezdec již velmi těší. „Super Grand Prix je vrchol celého roku. Všichni se do ní snaží celý rok kvalifikovat. Tento rok se mi to opět podařilo a jsem na to pyšný. Samozřejmě se snažím, abych měl jednoho ze svých nejlepších koní v dobré formě právě na tuto Grand Prix,“ pokračuje. 
 
Samozřejmě pro Deussera bude důležitá nejen účast v této hlavní soutěži jednotlivců. Reprezentovat bude s největší pravděpodobností i svůj tým St. Tropez Pirates, jenž skončil po základní části série GCL osmý a čeká jej tak tudíž start i ve čtvrtečním čtvrtfinále. „Tým musí být v dobré formě, třetina týmů vypadne hned první den, do finále půjde jen polovina semifinalistů. V týmu tak musí do sebe všechno zapadnout, body se sčítají, takže skóre každého jezdce se počítá. Konec konců, musíme mít v týmu i trochu sportovního štěstí,“ dodává Daniel Deusser.
 
Video: Radim Kaller
Foto: Josef Malinovský


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE