ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Eckermann míchal pořadím LGCT a těší se do Prahy. Fredricson šampionem

 24.10.2021 00:20 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Při posledním kole Longines Global Champions Tour 2021 to měl být především souboj mezi zlatým a stříbrným olympionikem – Benem Maherem a Pederem Fredricsonem. Maher je nakonec v celkovém pořadí až čtvrtý. Žebříčkem zamíchal Henrik von Eckermann.

reklama 12A


Pět dvojic postupovalo do rozeskakování poslední letošní Grand Prix LGCT v Šamoríně. Nebyl mezi nimi favorit pro celkové prvenství Peder Fredricson ze Švédska, jenž se po dvou chybách umístil s valachem H&M All In až desátý, ani Brit Ben Maher. Ten s fenomenálním Explosionem W nezopakoval triumf z Tokia a po třech chybách skončil v šamorínské Velké ceně sedmnáctý. Bylo tak jasné, že si nepřipíše další, v pořadí již třetí titul šampiona Longines Global Champions Tour. Z toho se nakonec radoval Fredricson. Maher se dokonce propadl až na čtvrtý řádek tabulky jezdců.

Švédští fanoušci však měli mnohem více důvodů k radosti. Henrik von Eckermann na jedenáctiletém King Edwardovi totiž v rozeskakování nechal za sebou všechny své čtyři soupeře a díky další bezchybné jízdě v nejrychlejším čase 37,22 sekundy zvítězil. Kromě dotace 99.000 eur získal poslední patnáctou zlatou jízdenku do Super Grand Prix, která udělá definitivní tečku za tímto ročníkem série LGCT při listopadové galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs.

Aby toho nebylo málo, tak Eckermann díky zisku 40 bodů do tabulky poskočil z devátého místa až na druhé. S touto variantou dokonce nepočítali ani pořadatelé, kteří předpokládali, že vítězem bude buď Fredricson, nebo Maher a o poslední místo na stupních vítězů se „poperou“ Olivier Robert s Edwinou Tops-Alexander. 

Jenže Robert na hřebci Vangog du Mas Garnier inkasoval v závěrečné soutěži této túry 12 trestných bodů a za umístění na 19. pozici bral jen 18 bodů. Ty se mu nakonec stejně škrtaly, neboť každý jezdec může zapisovat do finálních výsledků LGCT jen osm nejlepších bodových přídělů. O mnoho lépe na tom nebyla ani Tops-Alexander. Ta na koni Fellow Castlefield dovezla osm trestných bodů, skončila patnáctá, a i když tím získala 22 bodů do tabulky, jiných sedmnáct se jí škrtalo z předešlého kola a konečných 228 bodů stačilo jen na páté místo. Ben Maher tedy skončil čtvrtý s 230 body, o dva více jich má třetí Olivier Robert a Henrik von Eckermann končí s 234 body celkově druhý za jeho krajanem Pederem Fredricsonem. Jeho skóre se zastavilo na hodnotě 251. 

Na seznamu účastníků Super Grand Prix v Praze jsou tedy Belgičan Niels Brynseels, Francouz Olivier Robert, Švéd Peder Fredricson, dále tři Britové Ben Maher, Scott Brash a Sameh El Dahan, Ir Darragh Kenny, Španěl Sergio Alvarez Moya, opět britský jezdec John Whitaker, Němec Daniel Deusser, Nizozemec Harrie Smolders, jediná žena – Malin Baryard-Johnsson reprezentující Švédsko, Švýcar Bryan Balsinger, Američan Spencer Smith, a nakonec třetí Švéd Henrik von Eckermann. Znamená to tak, že v Super Grand Prix bude startovat kompletní švédský tým, který získal zlatou olympijskou medaili v Tokiu.

Prague Playoffs proběhne v libeňské O2 areně od 18. do 21. listopadu. Ve čtvrtek, v pátek a v neděli bude sportovním vrcholem nabitého programu Super Cup týmové Global Champions Tour, Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je naplánována na sobotu. První tři dny soutěžní vrcholy začínají ve 20:00 hodin, poslední pak v 15:30. Podrobné informace o všech soutěžích, doprovodném programu a prodeji vstupenek jsou dostupné na webu pořadatele s adresou www.pragueplayoffs.com.

Foto: Longines Global Champions Tour
Zdroj: tisková informace Longines Global Champions TourK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace