ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11C

reklama

Zlatý olympionik Maher přiveze do Prahy Explosiona. Chce opět vyhrát

 27.10.2021 22:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Za tři týdny se v pražské O2 areně představí nejlepší parkuroví jezdci a koně světa. Mezi nimi nebude chybět ani olympijský vítěz Ben Maher z Velké Británie. Plánuje si s sebou přivést stájovou jedničku Explosiona a doufá opět ve výhru v Super GP.

reklama 12D
 
Ben Maher v sedle Explosiona vyhrál Super Grand Prix při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs již před dvěma lety, kdy se konal druhý ročník tohoto výjimečného závodního mítinku. 
 
Letos stejná dvojice triumfovala při olympijských hrách v Tokiu a Maher doufal, že se mu podaří ukořistit i třetí titul šampiona Longines Global Champions Tour v řadě. Toto přání se mu nesplnilo, jelikož skončil po nevydařeném posledním startu v Šamoríně až čtvrtý. O to víc však bude mít chuť ukořistit alespoň trofej z vrcholné soutěže světové parkurové túry. 
 
„Letos jsem se svými výsledky v Global Champions spokojen. Je to obtížný ročník spojený s olympiádou a tím i nedostatkem koní pro LGCT,“ podotkl v rozhovoru, který poskytl při nedávných závodech v Římě. Tehdy doufal, že se mu podaří pozici v žebříčku jednotlivců vylepšit. „Musíme předvést to nejlepší s koňmi, které máme k dispozici.“
 

 
Na závěrečnou soutěž série Global Champions 2019 v Praze moc rád vzpomíná. „Super Grand Prix je úžasná soutěž, měl jsem to štěstí ji vyhrát s Explosionem před dvěma lety. Jsem rád, že i letos budou její součástí a snad budu mít i nějakou šanci ji znovu vyhrát,“ konstatoval a vybavily se mu ještě velmi živě okamžiky z předloňského listopadu. „Pamatuji si to velmi dobře, měl jsem ve druhém kole celkem štěstí. Zavadil jsem o jedno bidlo, to vyskočilo. Byl to úžasný večer a pro mě určitě jeden z nejzapamatovatelnějších okamžiků.“
 
Také letos by se v pražské O2 areně měl představit v sedle své stájové jedničky, valacha Explosiona. „Vždy se snažím startovat s nejlepším koněm a Explosion si Prahu minule užil,“ uvedl Ben Maher, jenž je zároveň v Global Champions League členem týmu London Knights. Ten skončil v konečném pořadí základní části série čtvrtý, stejně jako Maher mezi jednotlivci. „Doufám, že GCL v Praze zakončíme lepším místem. Přijedeme ještě lépe připraveni než při předešlých dvou ročnících,“ pevně věří zlatý olympionik z Tokia.
 
Do české metropole se těší nejen za sportem. „Navštívit Českou republiku a Prahu jako město je nádherný zážitek. Aréna s moderními vymoženostmi byla fakt zajímavá a minule tam byla i spousta diváků. Opravdu se tam moc těším. Je to velká událost, nejen parkury v aréně. Slibuji všem, kteří tento sport milují, i těm, kteří to ještě nezažili, že je nezklameme,“ dodává Ben Maher.
 
Foto: Kateřina Návojová
Video: Radim Kaller
Redaktor: Josef Malinovský


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace