reklama 11C

reklama

Global Champions Tour odstartuje na Miami Beach

 04.04.2016 09:20 | AUTOR

První závod série Longines Global Champions Tour 2016 se koná přímo na světoznámé Miami Beach. Stejně jako v každém kole prestižního seriálu, i v zahajovacím mítinku roku 2016 se očekává účast světové špičky včetně vítěze GP 2015 Scotta Brashe…

reklama 12A

Loňský vítěz Grand Prix Scott Brash. Foto: LGCT / Stefano Grasso
 
Sedm z desítky nejvýše postavených jezdců na žebříčku FEI je přihlášeno na první závod seriálu Longines Global Champions Tour 2016.
 
Startovní pole s jezdci nejvyššího kalibru slibuje fantastický prodloužený víkend pro všechny návštěvníky unikátního závodiště, které vyroste přímo na pobřeží Atlantiku.
 
Působivá soupiska čítá jména například loňského vítěze Grand Prix Scotta Brashe a nejlepších jezdců USA Kenta Farringtona, McLain Warda a Beezie Madden. Koně přicestovali do Miami v neděli 3. dubna a od 7. do 10. dubna se pustí do soutěžení
 
Debut zažilo plážové závodiště v roce 2015 a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg o něm například řekl: „Myslím, že pro Miami je to skvělá věc. Může z něj udělat něco, co je třeba pro Formuli 1 Monako“. Hosté a diváci seděli jen pár metrů od vln Atlantiku obklopeni návštěvníky pláže. Stejně jako loni, bude i letos vstup pro diváky zdarma, rozrostla se také tribuna, aby bylo jezdectví ještě více přístupné veřejnosti.
 
Závody na Miami Beach odstartují jedenáctou sezonu Global Champions Tour, a kromějmenovaných jezdců budou v domácích barvách závodit Laura Kraut, Lauren Hough, Audrey Coulter nebo Gerogina Bloomberg a Quentin Judge. 
 
Dorazí olympijský vítěz Steve Guerdat (SUI), držitelka zlata z SJH 2010 Meredith Michaels-Beerbaum nebo zlatý medailista z týmové soutěže OH v Londýně Ben Maher. Přidá se k nim irská naděje Bertram Allen a legendy jako Rolf Göran Bengtsson, John Whitaker, Michael Whiatker, Roger Yves Bost stejně jako Pius Schwizer, Harrie Smolders, Daniel Deusser, Gregory Wathelet, Kevin Staut, Emanuele Gaudiano. Účast potvrdili i Christian Ahlmann nebo Šejk Ali Bin Khalid Al Thani.
 
Samotná Grand Prix LGCT je na programu v sobotu 9. dubna v 15.15 místního času.
 
Více najdete na webu LGCT
 
Zdroj: tisková zpráva LGCT


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace