ŽIVĚ na EquiTV.cz 14. června: Kritéria mladých koní v Opavě
reklama 11A

reklama

Ve Vejeru ukončíme letošní sezonu a zahájíme i tu příští, říká Opatrný

 10.11.2020 14:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Většina české výpravy ve španělské Valencii na konci tohoto týdne ukončí svoji podzimní túru a vrací se domů. Česká parkurová jednička Aleš Opatrný však podle plánu zamíří na dva týdny do 810 kilometrů vzdáleného Vejeru de la Frontera.

reklama 12D
 
Od 12. do 15. listopadu pokračuje ve Španělsku parkurová CES Valencia Tour, které se účastní z českých jezdců Aleš Opatrný, Linda Portychová a Viktorie Šusterová. Zatímco zmíněné jezdkyně se na konci týdne již vypraví směrem k domovu, Aleš Opatrný bude pokračovat do Vejeru de la Frontera, který je na samém jihu Španělska, doslova kousek od Gibraltaru. 
 
Na Sunshine Tour původně měli zamířit i další reprezentanti – Anna Kellnerová, Jan Štětina a Kamil Papoušek. Jelikož se však nakonec nepodařilo sestavit kompletní čtyřčlenný tým, tak z účasti upustili i zbývající jezdci a Opatrný bude ve Vejeru startovat za Českou republiku sám. 
 
„Ve třech se účastnit CSIO nemělo cenu. Pokud by se nějaký kůň po cestě zranil, nebo by nemohl odstartovat z jiného důvodu, pak by to znamenalo, že by do Poháru národů tým nenastoupil. Pro mě je to do Vejeru ‚pouze‘ osm set kilometrů, ale pro ostatní by to bylo o dva tisíce kilometrů víc, a to je pak neúměrně velké riziko,“ uvedl Aleš Opatrný, který již plánuje, že se na jich Španělska vypraví i zkraje příští sezony: „Prosinec a leden si dáme pauzu, ale v únoru bychom se sem měli vrátit a zahájit zde novou sezonu.“
 
Podzimní Sunshine Tour probíhá letos od 10. září do 29. listopadu, ta jarní v sezoně 2021 je naplánována od 9. února do 28. března. Na letošní březnovou túru ve Vejeru de la Frontera má Aleš Opatrný krásné vzpomínky, jelikož právě tam si s Forewerem splnil minimální kvalifikační limit pro účast na olympijských hrách, když se mu podařilo vyhrát Grand Prix na úrovni CSI4*.
 
Foto archiv pořadatele Sunshine Tour


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace