ŽIVĚ: 26. a 27.6. CDI Brno, 27.6. dostihy Chuchle, skoky MJP Martinice
reklama 11C

reklama

V Dauhá se chystají na start Global Champions. Generálka o týden dříve

 16.02.2021 09:35 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ve dnech 4. až 6. března odstartuje v katarském Dauhá další ročník parkurové série Global Champions, jejíž vrchol se uskuteční v pražské O2 areně v druhé půlce listopadu. Jezdci si vyzkouší kolbiště Al Shaqab v předstihu při CSI5* 25. až 27. února.

reklama 12D


Hned dvoje parkurové závody CSI5* bude hostit na přelomu února a března 2021 areál Al Shaqab. Toto světové jezdecké centrum bylo otevřeno v roce 1992. Nechal ho vybudovat šejk Hamad Bin Khalifa Al Thani, který se věnuje především propagaci a chovu arabských koní. 

Zahajovací mítink CSI5* bude probíhat od 25. do 27. února a účastnit se ho bude i česká reprezentantka Anna Kellnerová s koňmi Balguero a Catch Me If You Can OLD. Během tří dnů proběhne šest soutěží od 145 do 160 centimetrů s celkovou dotací 755.100 eur. Vrcholem bude dvoukolová Grand Prix. 

Hlavní pozornost na sebe ovšem bude strhávat navazující závod, jenž je součástí série Global Champions. Konat se bude od čtvrtka 4. března do soboty 6. března a na dotacích bude v šesti soutěžích rozděleno 750.000 eur. 

První kolo týmové Global Champions League se pojede ve čtvrtek od 17:45 hodin tamního času, druhé kolo pak v sobotu od 14:45 hodin. Následovat bude od 18:15 hodin Longines Global Champions Tour Grand Prix.

Global Champions čeká v roce 2021 celkem 16 zastávek. Po Dauhá budou následovat Šanghaj, Madrid, Ramatuelle / Saint Tropez, Cannes, Stockholm, Paříž, Monako, Berlín, Londýn, Valkenswaard, Hamburk, Řím, Mexiko City, New York a Praha. Galashow světového parkuru GC Prague Playoffs je naplánovaná na 18. až 21. listopadu.

Foto David Horváth / CET


 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace