ŽIVĚ na EquiTV: 30. 10. volnost Svržno, dostihy Most, klusáci Chuchle
reklama 11C

reklama

Už je to definitivně za mnou. WADA mě očistila, tvrdí Sára Vingrálková

 17.06.2021 07:44 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Parkurová jezdkyně Sára Vingrálková uvedla na svém facebookovém profilu, že Světová antidopingová agentura očistila její jméno a potvrdila rozhodnutí Rozhodčí komise Českého olympijského výboru v její kauze.

reklama 12D
 
„Už je to definitivně za mnou. WADA, Světová antidopingová agentura, očistila moje jméno a potvrdila rozhodnutí Rozhodčí komise Českého olympijského výboru. Spousta lidí mi držela palce a já za to moc děkuji. Ale spousta lidí vymýšlela spiklenecké teorie a hned mě odsuzovala. Opět opakuji, vím, co obnáší být profi jezdkyně a reprezentovat Českou republiku – ve dvou slovech fair play, na sportovišti i mimo něj,“ konstatovala Sára Vingrálková.
 
Česká jezdecká federace (ČJF) a Antidopingový výbor ČR (ADV) oslovily 2. března letošního roku Světovou antidopingovou agenturu (WADA) i Mezinárodní jezdeckou federaci (FEI), aby se odvolaly v případě podezření z dopingu jezdkyně Sáry Vingrálkové proti rozhodnutí Rozhodčí komise Českého olympijského výboru. 
 

Psali jsme: Je mi líto, jak to lidé řeší. Nikdo u toho nebyl, uvedla Vingrálková

 

Ta udělila této jezdkyni terapeutickou výjimku pro jednorázové užití léčiva Bonainův roztok, který obsahuje zakázanou látku kokain a podle informací v nálezu komise slouží k léčbě krvácení z nosu. Verdikt, který komise na krátkou dobu publikovala na internetových stránkách Olympijskytym.cz, však vzbudil velké emoce na sociálních sítích mezi jezdeckou komunitou. Mnoho diskutujících se nad závěry podivovalo či vyjadřovalo nesouhlas. Podrobnosti o celé kauze najdete v dříve publikovaných příspěvcích pod odkazy níže.
 
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace