reklama 11B

UEFCF má druhou evakuační stáj na Ukrajině. Zachráněných koní přibývá

 09.04.2022 16:13 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Charitativní nadace Ukrajinské jezdecké federace oznámila, že od soboty 9. dubna začíná fungovat druhá evakuační stáj v obci Mirogoshcha, která se nachází v Rivenské oblasti na severozápadě Ukrajiny. Ta patří mezi aktuálně bezpečná místa.

reklama 12A

 
Stáje v obci Mirogoshcha, kterou začíná od soboty 9. dubna využívat Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation jako druhou evakuační stáj, nabízí pro koně 60 boxů. Poskytovány budou zdarma.
 
Zmíněná nadace zajistí taktéž krmivo a podestýlku. „Kromě toho je pro majitele koní a doprovod k dispozici bezplatné ubytování,“ doplnili zástupci Charitativní nadace Ukrajinské jezdecké federace na sociálních sítích. Připomněli, že bez příspěvků široké veřejnosti by to nebylo možné.
 

Čtěte také: Měsíc od založení nadace UEF: Tuny krmiva a desítky zachráněných koní

 
Organizátoři pomoci koním na Ukrajině průběžně také publikují informace o distribuci materiálních darů, ale také konkrétní příběhy zachráněných koní. V pátek například zveřejnili zprávu o pony klisně, jež dorazila na základnu v Polsku po 21 hodinách cesty nákladním vozem z oblasti Donbasu. 
 
„Nedoprovázel ji majitel, ale měla všechny potřebné dokumenty. Je velmi hubená a dehydrovaná. Než jsme ji vyložili, vypila celý kýbl vody. Pak se doslova vrhla do dveří, ve kterých bylo seno. Měla opravdu velký hlad a žízeň,“ popsali. Majitelkou klisny je prý mladá dívka, která se evakuovala do Polska, zatímco její rodina zůstala doma. „Bratr a otec bojují na Ukrajině,“ dodali představitelé UEFCF.
 
Foto: Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation
Zdroj: Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE