reklama 11A

Ruští okupanti zapálili stáje i s koňmi. Většina uhořela, přežili dva

 22.03.2022 21:05 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Válka na Ukrajině se nevyhýbá ani nevinným zvířatům. Ukrajinské ministerstvo zahraničí zveřejnilo otřesné informace o tom, že v Hostomelu ruští okupanti zapálili stáje i s koňmi. Velká část koní, kteří uhořeli, prý patřili dětem od 7 do 10 let.

reklama 12A
 
Ruští vojáci byli obviněni, že po zapálení soukromé stáje na Ukrajině upálili zaživa až 30 koní. Ukrajinské ministerstvo zahraničí a organizace na ochranu zvířat odsoudily v úterý 22. března útok v Hostomelu, což je město ležící u řeky Irpiň severozápadně od Kyjeva.
 
Ukrajinské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení uvedlo, že téměř všichni koně uhořeli ve stáji poté, co ji zapálili ruští útočníci. „Jen málo z nich uteklo,“ citoval jeho zástupce web britské rozhlasové stanice Leading Britain´s Conversation. Podle místního listu The Kyiv Independent, což je anglicky psané ukrajinské médium založené v roce 2021, bylo uvnitř v době brutálního útoku celkem třicet dva koní a jen dva vyvázli živí.
 

Psali jsme: První koně z okolí Kyjeva a Oděsy dorazili do tranzitní stáje v Polsku

 

Majitelka stáje Alexandra řekla místním médiím, že začátkem měsíce dostala od ruských jednotek rozkaz opustit svůj dům. Bylo jí prý vyhrožováno, že zastřelí všechny koně, pokud neuposlechne. „Když v pondělí šla kamarádka zkontrolovat koně, zjistila, že stáje ruští vojáci vypálili.“ 
 
Poté, co obdržela fotografie spálených koňských těl, je musela poslat bývalým majitelům k identifikaci. Alexandra řekla, že mnoho zvířat vlastnily děti ve věku od 7 do 10 let. „Dnes mají jejich rodiny ještě více důvodů nenávidět okupanty,“ dodala.
 
Foto: Nexta
Zdroj: LBC, Nexta, MFA of Ukraine


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE