reklama 11A

reklama

Tréninkové tipy a triky jezdců LGCT s Nicolou a Olivierem Philippaerts

 24.05.2020 06:24 | AUTOR

ikonka

Osud série Global Champions pro sezonu 2020 je stále nejistý, a tak organizátoři pravidelně vyplňují koronavirové období mj. pravidelným pořadem The Insider At Home, jehož součástí je rubrika Tipy a triky. Co poradili Nicola a Olivier Philippaerts?

reklama 12A

 
Pokud jste si oblíbili rubriku Tips & Tricks, kterou připravují organizátoři parkurové Global Champions v rámci pořadu The Insider At Home, ale nejste příliš silní v angličtině, máme pro vás opět výňatek v českém znění. Tentokrát divákům radí Nicola a Olivier Philippaerts.
 
 
Oba bratři si připravili rutinní skokové cvičení. To první představuje Olivier. Na plánku jsou bariéry na zemi 3,5 metru od kolmého skoku – to vše v dvojitém provedení.
 
„Vypadá to složitěji, než to je. Ve skutečnosti je to poměrně jednoduché cvičení. Co běžně dělám, je to, že si dám na zem bariéru, po 3,5 metrech následuje kolmý skok – doporučuji užší profil. V dnešní době na Global Champions Tour vídáme velmi často skoky s dvoumetrovými bariérami a je velmi obtížné to koně naučit skákat. Proto to hodně trénuji. Dám si doprostřed skok s dvoumetrovým profilem a na doskok 3,5 metru s bariérami na zemi. Pak pokračuji dvěma cvalovými skoky, trochu kratšími a potom další úzký skok a znovu na 3,5 metru s bariérou. Můžete to skákat oběma směry, zleva i zprava. Je velmi důležité, aby se kůň naučil při tomto cvičení využívat své tělo, natáhnout se na skoku a zároveň překonávat tyto úzké překážky, které jsou momentálně velmi populární. Mým koním tohle hodně pomáhá,“ říká Olivier Philippaerts.
 
A jak vysoké jsou zmiňované kolmé skoky? „Samozřejmě začínám na nižších výškách, ale když to trénujete pravidelně, můžete jít hodně vysoko. S mým Grand Prix koněm jsem tyto kolmáky skákal i na 145 centimetrech. Začínám ale pochopitelně nízko, když trénuji s mladými koňmi. Pokud tohle nikdy nedělali, je to pro ně velmi těžké. Po pár týdnech pak lze zvyšovat,“ dodává Olivier.
 
Pojďme se však podívat na cvičené, které navrhl Nicola Philippaerts. Vypadá to jako složitá verze Olivierova cvičení. „Abych byl upřímný, je to trochu podobné. Nachystal jsem čtyři kolmé skoky s dvěma cvalovými skoky mezi nimi, po každém kolmáku je břevno na 3,5 metru. Kůň musí skočit čtyři překážky a mezi nimi pokaždé stejný cvalový skok. Hodně to dělám se svými staršími koňmi jako Katanga a Chilli Willi. Myslím, že Chilli Willi je velký kůň, má masivní cvalovou akci, a když je občas na parkuru trojkombinace nebo dvojkombinace s dvěma cvalovými skoky, tak skáče trochu moc daleko. Proto dávám bariéry na stejnou vzdálenost, což ho nutí využít své tělo trochu víc. Může se na dvojskoku a kombinaci trochu víc přizpůsobit. Potřebuji, aby měl pokaždé stejný cvalový skok a tohle cvičení je na to ideální. Výrazně to usnadňuje situaci. Mám tohle cvičení rád a dělám ho s řadou koní. Akorát si potřebujete trochu pohrát s výškou skoků,“ upozorňuje Nicola Philippaerts.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace