ŽIVĚ: 26. a 27.6. CDI Brno, 27.6. dostihy Chuchle, skoky MJP Martinice
reklama 11A

reklama

Tréninkové tipy a triky jezdců LGCT. Dnes radí Maikel van der Vleuten

 30.04.2020 15:30 | AUTOR: Martin Cáp, Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Pořadatelé Global Champions přišli během koronavirové závodní pauzy s další novinkou. V rámci natáčení pořadu The Insider At Home zařadili rubriku Tipy a triky. První díl nabízí rady od Maikela van der Vleuten. Máme pro vás souhrn v českém znění.

reklama 12A


První díl rubriky „Tipy a triky“ v rámci pořadu „The Insider At Home“, který připravují organizátoři parkurové série Global Champions, nabízí divákům exkluzivní tréninkové cvičení od úspěšného jezdce Maikela van der Vleutena. 

Maikel diváky seznamuje s dynamickým cvičením jehož cílem je mj. zlepšit rovnováhu koně. „V zásadě jde o to, že jsem si položil tři bidla na vzdálenosti zhruba třicet metrů. V zásadě chceme udělat základní práci mezi břevny, v této ukázce jsem dal tři za sebou, ale tímto způsobem můžete udělat spoustu dalších věcí. Třeba měnit cvalové skoky mezi bidly, na prvních dvou jít více dopředu a pak si koně trochu posbírat. Můžete si s tím hodně vyhrát a snažit se pokaždé mít svého koně víc a víc pod kontrolou. Hlavní pozornost je soustředěna na získání správné kontroly,“ říká Maikel van der Vleuten v úvodu videa.

 

 

Pokud byste si to chtěli vyzkoušet doma, tak Maikel upřesňuje, kolik cvalových skoků je optimálních na této třicetimetrové řadě. „Jde o to zůstat trochu v rytmu, tři cvalové skoky mezi jednotlivými převny. Tak je to postaveno teď však můžete udělat tři, čtyři nebo pět cvalových skoků. Hodně to samozřejmě závisí i na cvalové akci vašeho koně, pro koně s dlouhým cvalovým skokem to bude trochu snadnější, ale s cvalovým skokem navíc to bude zase obtížnější. Myslím, že se na tom dá hodně potrénovat,“ pokračuje. 

V druhé části cvičení si Maikel připravil dva obraty s kavaletami a uprostřed dlouhé stěny oxer. „Jde o to soustředit se co nejvíce na základní věci. Dobře projet obraty, nezkracovat je, najet na skok pokaždé rovně, dopadnout na správnou, levou či pravou přední – podle toho, z jaké strany kůň odskakuje, a zachovat si mezi jednotlivými skoky dobrou rovnováhu na koni, udržet jeho pozornost, aby poslouchal jezdce. Všechno vede ke stejnému závěru – absolvovat to s potřebnou lehkostí.“

Jedná se o výborné cvičení, aby se kůň naučil dopadnout na správnou nohu. „Myslím, že je důležité, aby kůň doskočil na správnou ruku. Když skáče zleva, měl by doskočit vlevo a obráceně. Dává to koni dobrý balanc a jak jsem říkal už dříve, snažím se doma podobná cvičení nedělat příliš složitá, netrénujeme nijak složitě a snažíme se to dělat lehce. Tato cvičení jsou na uvolnění koně velmi prospěšná,“ uzavírá Maikel van der Vleuten.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace