Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
reklama 11A

reklama

Strhující Grand Prix Šamorína. O postupu do Prahy rozhodly dvě setiny

 17.10.2021 00:45 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

Longines Global Champions Tour Grand Prix Šamorína, která se uskutečnila v sobotu 16. října, nabídla divákům v jezdecké hale X-Bionic Sphere strhující souboj o předposlední zlatou jízdenku do Super GP v Praze. O vítězi rozhodly dvě setiny sekundy.

reklama 12D

 
Do rozeskakování LGCT Grand Prix v Šamoríně postoupilo deset dvojic. Scott Brash v sedle hřebce Hello Vincenta nasadil laťku hodně vysoko, když zopakoval bezchybnou jízdu v čase 40,56. To, že je tento čas překonatelný, dokázalo hned několik jezdců. 
 
Světová jednička ze Švédska, Peder Fredricson však s valachem H&M All In jednou chyboval, stejně jako Němec Daniel Deusser na hřebci Bingo Ste Hermelle. Oba tak skončili i přes výborný čas pod hranicí 40 sekund v druhé polovině výsledkové listiny rozeskakování za Nizozemcem Bartem Blesem. Ten sice s valachem Kriskrasem DV ani napodruhé nechyboval, ale jeho čas 41,84 patřil mezi ty pomalejší a umístil se šestý.
 
Nakonec to byl Američan Spencer Smith se zkušeným čtrnáctiletým valachem Theodore Manciais, který sesadil Scotta Brashe z vedoucí příčky. Zbývající jezdci na startu však byli rozhodnutí, že udělají maximum pro to, aby zlatou jízdenku do Super Grand Prix v Praze získali oni. Jessica Springsteen již atmosféru jedinečné soutěže, která je součástí galashow světového parkuru v Praze, vyzkoušela před dvěma lety. V sobotu měla šanci se tam kvalifikovat podruhé, ale čas 40,48 sekundy jí zařadil na průběžné druhé místo za jejího krajana. 
 
Nevydržela na něm dlouho, neboť o téměř vteřinu rychlejší jízdu předvedl Němec Christian Ahlmann s Dominatorem 2000 Z. Čas 39,59 byl jen dvě setiny za Smithem, což v daný okamžik znamenalo jistě velké zklamání. Nakonec však byl o malou chvíli později za druhé místo rád, neboť Nizozemec Jur Vrieling v sedle Fiumicina van de Kalevallei projel cílem za rovných 40 sekund a zůstal tedy třetí s minimálním rozdílem jedné setiny.  
 
Posledním, kdo mohl promluvit do celkového pořadí, byl Philipp Wishaupt z Německa. S Lacasinem ovšem dvakrát chyboval a skončil až desátý za Enrikem von Eckermannem s King Edwardem, jenž měl z jednou chybujících nejpomalejší čas. 
 
Slavit vítězství a postup do Super Grand Prix tak mohl Spencer Smith. „Nemám slov. Je to něco, na čem jsem pracoval celý svůj život. Jsem opravdu šťastný, mám nejlepšího koně a nejlepší týmovou podporu. Georgina Bloomberg mi dala tuto příležitost a moc si toho vážím, že jsem zde mohl být. Můj kůň si toto vítězství zaslouží víc než já,“ konstatoval skromně. 
 
Již v příštím týdnu bude možné v Šamoríně sledovat napínavé rozuzlení celé série Longines Global Champions Tour. Boj o titul šampiona ještě nikdy před tím nebyl tak těsný. Pokud by Peder Fredricson skončil do šestého místa, měl by celkové prvenství v letošním ročníku LGCT jisté, jenže skončil až osmý. I když nyní vede s 249 body, je jeho pozice lídra otřesitelná. Olivier Robert má 232 bodů, Ben Maher 228 bodů a Edwina Tops-Alexander 223 bodů. 
 
Právě mezi touto čtveřicí se rozhodne během následující soboty, kdy bude jasno i o posledním účastníkovi Super Grand Prix, která se bude konat 20. listopadu v pražské O2 areně. Doposud se do ní kvalifikovali Niels Brynseels, Olivier Robert, Ben Maher, Peder Fredricson, Darragh Kenny, Sameh El Dahan, Sergio Moya, Scott Brash, John Whitaker, Daniel Deusser, Harrie Smolders, Malin Baryard-Johnsson, Bryan Balsinger a nově Spencer Smith.
 
Foto: Longines Global Champions Tour
Zdroj: tisková zpráva LGCT


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace