reklama 11A

Sára Vingrálková při finále Světového poháru postoupila do třetího kola

ikonka

Česká parkurová jednička Sára Vingrálková postoupila do sobotního třetího kola finále Světového poháru v saudskoarabském Rijádu. S dalšími třemi jezdci sdílí průběžnou 21. příčku. Ve čtvrteční soutěži se jí však příliš nedařilo.
18.04.2024 21:22  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Tomáš Holcbecher, poskytla redakce časopisu Jezdectví  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B
 
Do čtvrtečního druhého kola finále Světového poháru v parkurovém skákání, které hostí saudskoarabský Rijád, nastupovala Sára Vingrálková v sedle valacha How Easy. Do cíle kurzu s překážkami vysokými 160 centimetrů však dovezla 17 trestných bodů za čtyři chyby na překážkách a lehké překročení časového limitu. Obsadila tak dílčí 29. místo z celkových 32 účastníků.
 
Po dvou kolech má v tabulce finalistů 28 bodů a s dalšími třemi účastníky sdílí 21. místo. Do třetího kola jich postupuje třicet, tedy nakonec všichni, kteří dokončili první i druhou část soutěže. Sára Vingrálková tudíž bude mít šanci atakovat zatím nejlepší český výkon ve finále Světového poháru, který podal v roce 2003 Aleš Opatrný v sedle Granda. V Las Vegas tehdy dokončil devatenáctý.
 
Za vítězstvím míří suverénní Henrik von Eckermann, jenž se čtrnáctiletým valachem King Edwardem navázal na středeční triumf v honebním skákání a přemožitele nenašel ani v druhém kole, které vyvrcholilo napínavým rozeskakováním. 
 

Psali jsme: Sára Vingrálková v Rijádu zariskovala a uspěla. Po prvním kole je třináctá

 
Také na druhém řádku výsledkové listiny figuruje stejné jméno, jako ve středu. Další ze švédských hvězd – Peder Fredricson na valachovi Catch Me Not S – projel kurzem rozeskakování o více jak dvě sekundy pomaleji než jeho úspěšnější krajan. Nulu na bodovém kontě udrželi ještě Američanka Jill Humphrey s valachem Chromatic BF a Belgičan Pieter Devos na klisně Casual DV Z. Pátý byl Julien Epaillard z Francie na klisně Dubai du Cedre, ale po dvou kolech se stále drží na třetím místě. 
 
Pátek bude v Rijádu ve znamení drezurní volné sestavy na úrovni Grand Prix, třetí parkurové kolo proběhne v sobotu od 14:45, resp. 17:35 hodin středoevropského letního času.
 
Veškerý obsah na webech Jezdci.cz, EquiTV a EquiRada je dostupný zdarma. Kvalitní materiály ovšem něco stojí a příjmy z reklamy chod redakce plně nepokryjí. Příspěvkem 100 Kč podpoříte naši autorskou tvorbu a získáte 1 měsíc členství ve fanclubu. Další podrobnosti najdete POD TÍMTO ODKAZEM.

Komunity na síti

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE