Živě: od 25.5. hřebci Tlumačov, CAI Písečné, skoky Jítrava, Olomouc
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - skokové závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Zduchovice - drezura 10. - 12. 6.|Písek - skoky 11. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Opatrný: Pro divizi 1 nemáme koně. Snad bude tým na mistrovství světa

 04.05.2022 15:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ještě před rokem se hovořilo o obrovském posunu pro českou parkurovou reprezentaci. Dnes její šéf Aleš Opatrný nerad přiznává, že situace není vůbec růžová a aktuálně u nás je jen málo koní, kteří zvládnou absolvovat soutěže nejvyšší úrovně.

reklama 12A
 
Již příští rok bude český parkurový tým usilovat o další kvalifikaci na olympijské hry. V současné době se však potýká s nedostatkem koní, kteří by mohli nejnáročnější soutěže absolvovat a kvůli tomu odřekla ČJF i účast v divizi 1 Poháru národů FEI.
 
„Nerad to říkám, ale po dohodě s jezdci a s členy ČJF jsme museli první divizi zrušit pro nedostatek koní, kteří by se toho mohli letos zúčastnit,“ řekl ve středečním rozhovoru pro EquiRadio šéf parkurové reprezentace Aleš Opatrný.
 
„Závody nám úplně nepasují do kalendáře, jelikož jsme měli mít dvoje po sobě – v St. Gallen a v Sopotech. CSIO ve Falsterbo, které nám bylo přiděleno od FEI, by nám celkem pasovalo, ale pak je tam Dublin, který je víkend po mistrovství světa, a to bychom určitě nemohli všechny závody obsadit,“ vysvětluje Opatrný. Důvod je jednoduchý, čeští parkuroví jezdci nemají dostatek koní. „Není to žádná sláva, těch koní je opravdu málo. Poté, co vypadl Cento Lano a Caleri, tak těch koní na vysokou úroveň moc nemáme.“
 

Psali jsme: ČJF letos nesestaví tým pro divizi 1 parkurového Poháru národů FEI

 
O nedostatku vhodných reprezentačních dvojic svědčí sestava pro CSIO v německém Mannheimu, které se koná již na konci tohoto týdne. „V Mannheimu nejsem já ani Anna Kellnerová. Účastní se ho čtyři jezdci, z toho jsou dva mladí – Tereza Svobodová a Linda Portychová. To myslím, že dokazuje, že těch jezdců a koní je opravdu málo,“ uvedl náš přední jezdec a zároveň upřesnil, proč se tohoto mítinku neúčastní on, ani další členové reprezentačního A kádru. „Je to zpráva, o níž se diskutovalo poslední týden až deset dnů. Rozhodlo se to takto a už jsem to prostě nechtěl měnit. Jezdi byli nominováni a já s Aničkou Kellnerovou jsme měli naskočit až do St. Gallenu. Honza Štětina, který měl do Mannheimu jet, má bohužel zraněného koně. Měli jet v pěti, ale bohužel kůň se zranil a my měli dlouho dopředu nastavené jiné závody,“ zdůvodnil Aleš Opatrný ve vysílání EquiRadia.
 
Situaci určitě nebude jednoduché vyřešit do příštího roku, kdy se uskuteční týmová kvalifikace na olympijské hry v Paříži 2024. „Kdybychom letos naskočili do první divize, tak na příští rok bychom spíš o koně přišli, než bychom na to ty koně připravili. Opravdu jich není moc. Takto je to podle mě lepší, protože někteří z koní mohou dorůst přes tříhvězdová a čtyřhvězdová CSIO. Je to lepší směr než se tlačit do první divize, snažit se to nějak přežít a skoro pokaždé se umístit na posledním místě,“ dozvídáme se z úst šéfa parkurové reprezentace.
 

Čtěte také: Portychovou a Svobodovou čeká v Mannheimu premiéra v Poháru národů EEF

 

Mnohem aktuálnější téma, než jsou olympijské hry, je blížící se mistrovství světa. To se odehraje v srpnu a není vůbec jisté, zda se podaří sestavit na tento šampionát kompletní tým. „Na mistrovství světa mám v plánu jet já, Anna Kellnerová a Vladimír Tretera. Kdo případně obsadí čtvrté místo, to uvidíme podle toho, jak se bude vyvíjet sezona, jak budou dorůstat koně a jak se jezdci poperou se zmíněnými Poháry národů. Všichni tři jmenovaní, které jsem zmínil, tak máme každý jen jednoho koně a musíme doufat, že zůstanou zdraví. Může se klidně stát, že na mistrovství světa pojedou jen dva jezdci a tým dohromady nedáme. Nechci ale předbíhat, protože je to za dlouhou dobu,“ dodal Aleš Opatrný.
 
Foto: Kateřina Návojová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace