reklama 11B


„O2 arena je jedinečná!“ Finsterle má již podruhé pozvání na PlayOffs

 18.10.2019 16:14 | AUTOR

ikonka

Osmnáctiletá jezdkyně Sára Finsterle se v letošním roce loučí s juniorskou kategorií ve velkém stylu. Obhájila republikový mistrovský titul, a tím již podruhé získala šanci startovat v O2 areně. Přečtěte si, s jakým koněm počítá, a kdo ji doprovodí.

reklama 12C


Sára Finsterle je jedinou jezdkyní, které se podařilo získat od Czech Equestrian Teamu pozvání k účasti v soutěžích CSI2* při Global Champions Prague PlayOffs jak v loňském, tak i v letošním roce. 

To vše díky dvojnásobnému vítězství na mistrovství České republiky v parkurovém skákání. Že se jí podaří triumfovat podruhé, jezdkyně rozhodně nečekala. „Do O2 areny jsme chtěli vyrazit tak jako tak – i za cenu, že by se mi nepodařilo mistrovský titul obhájit. To se však podařilo a já se rozloučila s juniorskou kategorií, jak nejlépe jsem mohla,“ říká spokojeně Sára. „Pro mě osobně bylo vítězství na mistrovství České republiky opravdu nečekané a výhra v podobě startu na Prague PlayOffs mi hodně pomohla, protože účast na mezinárodních závodech v O2 areně rozhodně není levná záležitost. Jsem za to vděčná.“

Sáru Finsterle čeká od příštího roku kategorie mladých jezdců, přestupu do vyšší úrovně se ovšem neobává, jelikož v těchto soutěžích již startovala při Českém skokovém poháru i na mezinárodních závodech. Přesto však dodává: „Nebude to takový skok jako z kategorie dětí mezi juniory, ale musím uznat, že konkurence je mezi mladými jezdci obrovská. Budu se snažit dělat maximum proto, abych obstála a získat pro tuto obtížnost vhodné koně.“

Pro Global Champions Prague PlayOffs počítá se svou stájovou jedničkou, dvanáctiletou holštýnskou klisnou Elektrou. „Letošní příprava bude podobná jako v loňském roce, kdy jsme vyrazili do hal v rakouském Magna Racinu, ve slovenském Šamoríně a německém Kreuthu. I tentokrát se chystáme na troje halové závody. Nicméně takové osvětlení a ozvučení, jaké je v O2 areně, jsem dosud v žádné jiné hale nezažila. Elektra to loni zvládla naprosto skvěle, ale myslím, že někteří koně s tím mohou mít problém.“ Domácí příprava na tak specifické prostředí, které O2 arena bezesporu představuje, je podle Sáry téměř nemožná. Tvrdí však, že pokud je kůň dostatečně přiježděný a rutinovaný, přispěje to k tomu, aby se soustředil více na výkon než na okolí.

V loňském roce se Sára svěřila, že se na Prague PlayOffs nejvíce těší, až se potká se svými jezdeckými vzory, což se jí nakonec doopravdy podařilo. „Setkali jsme se, vyfotili a promluvili si s Edwinou Tops-Alexander krátce po jejím vítězství v Super Grand Prix. Byl to úžasný zážitek.“ Stejně tak nezapomenutelné bylo pro Sáru strávit celé čtyři závodní dny ve stájích s nejlepšími jezdci světa. „Favorita v hlavní soutěži vyloženě nemám. Palce budu držet všem. Ale v týmové soutěži budu pochopitelně fandit Prague Lions.“

Do O2 areny přijde Sáru Finsterle podpořit celá její rodina a rozhodla se vzít letos s sebou i ošetřovatelku koní, která pro ni byla pravou rukou během celého mistrovství České republiky. „Má svůj zásadní podíl na mém mistrovském titulu a díky tomu vlastně i na startu v O2 areně,“ dodává vděčně mladá jezdkyně.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se koná v libeňské multifunkční hale od 21. do 24. listopadu. Pozvání k účasti v soutěžích úrovně CSI2* mají od pořádajícího Czech Equestrian Teamu zdarma zajištěné mistři České republiky 2019 v kategoriích mladší a starší junioři, jezdci do 25 let, ženy a senioři. Jsou jimi Natálie Kovářová, Sára Finsterle, Linda Portychová, Vladislava Fenclová a Aleš Opatrný. Poslední „zlatou jízdenku“ získal vítěz finále Českého skokového poháru 2019, Rudolf Doležal.

Na účastníky finále mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců v nizozemském Zuidwolde, jimiž se stali Štěpán Filip a František Stružinský, čekají dvě volné vstupenky na celé GC Prague PlayOffs. Dvě vstupenky dostanou i letošní vítězové finále Czech Junior Cupu (skupina A i B), který je součástí Českého skokového poháru. Jedná se o Johanu Lauru Šebestovou a Lindu Portychovou.
 
Podrobné informace o programu Prague PlayOffs a o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.
 
Foto Josef Malinovský
reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace