reklama 11A

reklama

Národní hřebčín plánuje sezonu 2021. Jezdecký den i Kladruby naruby

 07.01.2021 15:44 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Příznivci starokladrubských koní a Národního hřebčína se mají na co těšit. V Kladrubech nad Labem, ve Slatiňanech i v Heřmanově Městci proběhne během roku 2021 celá řada zajímavých akcí. Velký jezdecký den bude např. nově ve Slatiňanech.

reklama 12B
 
Již na první polovinu února plánuje Národní hřebčín Kladruby nad Labem první z akcí v roce 2021. Jednat by se mělo o vozatajské kolo Zimního jezdeckého poháru ve Slatiňanech, kde by o měsíc později mělo proběhnout i velké finále. Na vnitřními akcemi však ještě visí mnoho otazníků, a tak je možné, že bude nutné udělat nějaké termínové změny.
 
Ostatně, změny jsou vyhrazeny i pro další připravované akce a vše bude záviste na aktuálním vývoji epidemiologické situace. Zástupci Národního hřebčína tak proto také upozorňují, že termíny akcí mohou být jak upravování, tak třeba také doplňovány.
 
I tak je v kladrubském kalendáři 2021 na třicet kolonek. Se zahájením hlavní návštěvnické sezony v Kladrubech i ve Slatiňanech se počítá od 1. dubna. Dva týdny poté se v Kladrubech uskuteční tradiční mezinárodní vozatajské závody známé jako Rudolfův pohár.
 
Na konci května se v Kladrubech bude konat oblíbený Den starokladrubského koně spojený s Muzejní nocí. Velký jezdecký den však letos proběhne ve Slatiňanech, a to 26. června. Na stejném místě budou mít premiéru v sobotu 10. července jednodenní závody spřežení kategorie CAN*. 
 
Heřmanův Městec bude začátkem září hostit Memoriál Jiřího Škodného, což jsou další oblíbené vozatajské závody. V kalendáriu nemůže mj. chybět ani zábavné rodinné odpoledne Kladruby naruby. Konat se má v sobotu 18. září. 
 
Příznivci podzimních radovánek na koních jistě doufají, že po roční pauze budou moci proběhnout Hubertovy jízdy připravované na 16. a 30. října. Poslední akcí v sezoně 2021 by mělo být Zimní království starokladrubských koní v Kladrubech a Slatiňanech.
 
Termíny všech událostí připravovaných Národním hřebčínem najdete na jeho internetových stránkách s adresou www.nhkladruby.cz.
 
Archivní foto Dalibor Gregor


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace