Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11C

Loňské úspěchy z O2 areny bude těžké zopakovat, uvědomuje si Svobodová

 20.09.2022 12:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Tereza Svobodová při loňském ročníku galashow světového parkuru Prague Playoffs byla velmi úspěšná. S klisnou Britanií vyhrála dvě soutěže kategorie CSI2* a v jedné byla třetí. Letos si účast v O2 areně zajistila triumfem při mistrovství republiky.

reklama 12B
 
Překonat loňské úspěchy během Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně nebude pro Terezu Svobodovou jednoduché. Tehdy totiž dokázala vybojovat v sedle klisny Britanie dvě vítězství a jedno třetí místo. Rozhodně to však není nereálné. Tato mladá nadějná jezdkyně sbírá triumfy i na mnoha dalších kolbištích. 
 
V roce 2022 patří k jejím největším úspěchům zisk mistrovského titulu v kategorii jezdců do 25 let, ale obecně tuto sezonu považuje za vydařenou. „Letošní sezona byla velice úspěšná. Mám se svými koňmi letos mnoho úspěchů. Určitě musím vypíchnout Britanii, protože ta je mojí stájovou jedničkou a největší oporou,“ pochvaluje si svoji dvanáctiletou klisnu.
 
Jelikož je Tereza Svobodová prvním rokem v kategorii mladých jezdců, rozhodla se tentokrát vynechat účast na evropském šampionátu. „Myslím, že pro Britanii by to nebylo úplně komfortní ji hned poslat do tak těžkého závodu, tak byl můj hlavní cíl mistrovství České republiky, jelikož se mi dlouho nepovedlo zvítězit a vždycky se to trochu pokazilo. Takže to byl můj hlavní cíl vedle toho, abych se posunula do tříhvězdičkové úrovně mezinárodních závodů,“ prozradila, s jakým plánem vstupovala do letošní sezony. 
 
První z velkých triumfů však přišel ještě na závodech kategorie CSI2* ve Zduchovicích, kde vyhrála Grand Prix. „Byl to neskutečný pocit, když jsem vyhrála Velkou cenu. Měla jsem štěstí, ale myslím si, že Britania opravdu ukázala svoji formu. Byla jsem opravdu šťastná,“ vzpomíná na vydařený mítink na začátku června. Krátce poté nastoupila do soutěží CSI3* v Chuchle Areně Praha. „Byl to opravdu značný rozdíl v obtížnosti. Bohužel jsem udělala jezdeckou chybu, která nám rozladila celý parkur, ale snad na příští rok budeme už dobře připraveni,“ doufá Svobodová.
 

Nepřehlédněte: Bruynseels: Udělám vše pro to, abych mohl v pražské Super GP startovat

 
Velkou satisfakcí byl pro Terezu zisk již zmíněné zlaté medaile z mistrovství České republiky jezdců do 25 let v Martinicích. Jednou z cen, které jí udělaly velkou radost, je takzvaná zlatá vstupenka na Global Champions Prague Playoffs. Od Czech Equestrian Teamu získala touto formou zdarma možnost startovat s jedním koněm v soutěžích CSI2*. 
 
„Účast při Prague Playoffs je pro mě po celé sezoně velká odměna. Jsou to takové odpočinkové závody, kde si to všichni velmi užíváme. Díky té atmosféře a organizaci je to vážně skvělé. Jsem moc ráda, že jsem si tu letošní účast dokázala získat vítězstvím při mistrovství České republiky,“ říká spokojeně a jistě doufá, že se jí bude dařit stejně, jako v listopadu 2021.
 
„V loňském roce jsme s Britaniíí vyhrály v O2 areně dvakrát. Jednou v páteční Large Tour a podruhé v nedělní Medium Tour. Navíc jsme byly ještě třetí v sobotní speed class do 145 centimetrů. Letos tak budou určitě velká očekávání a bude těžké tyto úspěchy obhájit. Uvidíme, jak půjde příprava a jaká bude forma. Chystáme se ještě do Martinic na finále Českého skokového poháru, kde ukončíme venkovní sezonu. Pak máme v plánu dvoutýdenní halové závody v Šamoríně před Prague Playoffs. Myslím si, že na rozehřátí koní to bude super,“ nastínila své další plány před listopadovou galashow světového parkuru. 
 
„Koně také budou mít nějaký čas na regeneraci. Britania teď odjíždí na kratší dobu do lázní a po Martinicích bychom tam přemístili i další koně, aby si odpočinuli. Poté začneme postupně trénovat. Ráda bych si vzala na Prague Playoffs vedle Britanie ještě jednoho koně, ale uvidíme, který to bude. Postupně se po zranění vrací Kleiner Lord, dále mám April a Haranku, takže jeden z nich to bude,“ dodala Tereza Svobodová. „Nejvíc se těším na atmosféru v O2 areně, na lidi a na špičkové jezdce, protože být s nimi v zákulisí, ve stáji a vidět jejich koně, je úžasné. Vždy se i něco nového naučíme a okoukáme od nich. To je pro mě největší zážitek.“
 
Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně probíhá od 17. do 20. listopadu. Podrobné informace o programu a prodeji vstupenek jsou na webu www.pragueplayoffs.com.
 
Foto: Kateřina Návojová
 
 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE