reklama 11A

John Whitaker oslavil 67. narozeniny. Rád by opět startoval v Praze

 25.08.2022 10:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
DOPORUČUJEME

ikonka

Během uplynulého víkendu sklízel při Global Champions v Londýně největší aplaus. I když před pár týdny John Whitaker oslavil 67. narozeniny, stále úspěšně konkuruje nejlepším parkurovým jezdcům světa. Rád by opět startoval v Super Grand Prix v Praze.

reklama 12D

 
Při loňské Super Grand Prix, která je jednou z hlavních soutěží galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs obsadil John Whitaker v sedle třináctiletého valacha Unick du Francport pěkné deváté místo. Zejména druhé kolo mu vyšlo skvěle, když inkasoval jen dva trestné body za čas. 
 
I v letošním roce předvádí John Whitaker na parkurových kolbištích výborné výkony. Před třemi týdny přitom oslavil již 67. narozeniny a soupeří tak i s jezdci, kteří jsou o dvě generace mladší. Velkým svátkem pro tohoto legendárního britského jezdce, jenž se v roce 1989 stal mistrem Evropy a startoval na šesti olympijských hrách v Los Angeles, v Barceloně, v Atlantě, v Sydney, v Hong Kongu a v Rio de Janeiru, byla účast při Global Champions v Lodnýně. 
 
Domácí publikum ho doslova zbožňuje, a tak chtěl své fanoušky i sebe potěšit triumfem v Grand Prix, která by pro něj znamenala stejně jako před rokem účast v hlavní soutěži celé sezony Longines Global Champions Tour. „V Praze jsem se měl náramně. Je to skvělá show s atmosférou a samozřejmě velká finanční výhra. Pokusím se letos zase kvalifikovat, určitě je to pro mě důležité. Ale zároveň je to velmi obtížné, protože musíte zvítězit v jedné zastávce Global Champions Tour, což není vůbec jednoduché. Snad se mi to podaří, tento víkend v Londýně by na to byl vhodný. Kdykoliv je vhodná doba se kvalifikovat, ale teď v Londýně obzvlášť,“ uvedl jezdec v rozhovoru pro štáb organizačního týmu Prague Playoffs. 
 
Zároveň však dodal, že i když by se mu to nepovedlo na domácí půdě, snahu o kvalifikaci nevzdá a využije hned další příležitosti o týden později: „Pokud to nevyjde teď, tak se o to pokusím další víkend ve Valkenswaardu.“ Zatímco v týmové soutěži GCL přispěl dvěma čistými jízdami s valachem Equine America Unick du Francport k páté příčce a posunu v tabulce družstev na stejné pořadí, v Grand Prix již třikrát chyboval a skončil až sedmadvacátý. Zvyšující se tlak s ubývajícím počtem kvalifikačních míst si však nepřipouští. „Tlak úplně necítím, spíš to, že se to ode mě očekává. Bylo by skvělé se kvalifikovat, takže mi nezbývá nic jiného, než se dále snažit a snad to vyjde,“ konstatoval.
 

Psali jsme: LGCT pokračuje ve Valkenswaardu. Míst do Super GP v Praze moc nezbývá

 
V rámci Global Champions League je jeho tým Valkenswaard United před nadcházejícím mítinkem v Nizozemsku na pátém místě, hned za Prague Lions. Jde o nevděčnou pozici, protože jen čtyři celky budou mít zajištěn po základní části přímý postup do semifinále Super Cupu v Praze. „Nejsme na tom dobře, ani špatně. Musíme se však zlepšit. Je to pořád to samé, musíme do toho dát maximum a předvádět čisté jízdy,“ zmiňuje jedinou cestu, jak se dostat mezi elitní čtveřici. 
 
John Whitaker se těší na každé kolo Global Champions, jelikož jsou všechna něčím originální. Nejhezčí vzpomínky má samozřejmě na ta, kde se mu dařilo. „Všechna klání jsou speciální. Letos nejraději vzpomínám na vítězství s Marcusem Ehningem v Hamburku. Týmová soutěž se nám tam povedla. S Marcusem jsme skvělý tým, sice tu tento víkend není, ale v Hamburku se nám to opravdu povedlo,“ dodal při rozhovoru v Londýně. Marcus Ehning nebude startovat ani ve Valkenswaardu, ale motivace pro nejstaršího jezdce Global Champions není o nic menší. Šance na kvalifikaci do Super Grand Prix stále žije, stejně jako posun Valkenswaard United mezi nejlepší týmy GCL. 
 
Foto: Josef Malinovský
Video: Radim Kaller
Zdroj: tisková informace GC Prague Playoffs
 
 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE