reklama 11C

Bruynseels: Udělám vše pro to, abych mohl v pražské Super GP startovat

 14.09.2022 15:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Člen týmu Prague Lions Niels Bruynseels a trenér české reprezentantky Anny Kellnerové měl při posledních dvou ročnících Global Champions Prague Playoffs možnost startovat v Super Grand Prix. Letos ještě kvalifikaci nemá. Zbývají mu jen dvě možnosti!

reklama 12C

 
Belgičana Nielse Bruynseelse není potřeba českým příznivcům parkurového skákání příliš podrobně představovat. Je totiž stabilním členem týmu Prague Lions a také aktuálním trenérem Anny Kellnerové. 
 
V letech 2019 a 2021 se probojoval do Super Grand Prix při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně a od fanoušků v ochozech této multifunkční haly se dočkal bouřlivé podpory. I letos bude určitě jednou z opor Pražských lvů, ale účast v hlavní soutěži jednotlivců zatím zajištěnou nemá. 
 
Zbývají přitom už jen dvě kvalifikace – poslední zářijový víkend v New Yorku a o měsíc později v Rijádu, kde se koná finále základní části. „Je to velmi důležitá soutěž, takže udělám vše pro to, abych se mohl další Super Grand Prix zúčastnit,“ uvedl v krátkém rozhovoru pro štáb organizačního týmu Prague Playoffs.
 

 
Společně s Annou Kellnerovou, Pietrem Devosem a dalšími členy týmu má však před sebou ještě jeden důležitý úkol – udržet se mezi elitní čtveřicí týmů, které budou mít zajištěn přímý postup do semifinále Super Cupu Global Champions League. „Myslím, že to bude velmi obtížné, protože je spousta silných týmů a nejsou mezi nimi velké bodové rozestupy. Budeme však bojovat, abychom zůstali do finále na přední pozici,“ konstatuje jeden ze tří Belgičanů oblékajících pravidelně dres Prague Lions. 
 
Na vítězství v základní části tento celek pravděpodobně již nedosáhne, neboť má 209 bodů, zatímco lídři tabulky Berlin Eagles 262 a druzí Stockholm Hearts o dva méně. Rozhodně je však reálná šance se dostat na třetí medailovou příčku, neboť Shanghai Swans jsou s 217 body na dosah. Na druhou stranu na Pražské lvy ztrácí méně jak dvacet bodů dalších pět týmu – London Knights, Paris Panthers, Valkenswaard United, Rome Gladiators a Madrid in Motion. 
 

Nepřehlédněte: Opora týmu Prague Lions. Pieter Devos nastoupí do Super GP už podruhé

 
Neméně lákavé je uspět při playoff během listopadového mítinku v Praze. Pokud by postoupili do nedělního finále pro šest nejlepších družstev, pak budou bojovat o podstatnou část z astronomické dotace soutěže 4.510.000 eur. „Máme šanci. Máme silný tým a první půlka sezony se nám vydařila. Teď zbývá prokázat, že si tu pozici dokážeme udržet a uspět i v Super Cupu,“ věří Niels Bruynseels.
 
Doufá také, že do O2 areny dorazí ve dnech 17. až 20. listopadu stejně jako při předešlých třech ročnících tisíce fanoušků a vytvoří opět nezapomenutelnou atmosféru. „Je to jedna z největších finálových událostí našeho sportu. Můžete zažít výkony těch nejlepších jezdců s nejlepšími koňmi na světě. Hlavní soutěže jsou opravdu velmi napínavé,“ láká diváky belgický jezdec, který se díky angažmá v Prague Lions může i v České republice cítit jako doma. 
 
Podrobnosti o programu Global Champions Prague Playoffs a prodeji vstupenek jsou na webu www.pragueplayoffs.com.
 
Foto: Josef Malinovský
Video: Radim Kaller


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE