Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11C

reklama

K medaili chybělo málo. Tereza Czyžová skončila na voltižním MS čtvrtá

 01.08.2021 17:43 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Výbornou formu předvedla juniorka Tereza Czyžová na mistrovství světa ve voltiži v Le Mans, kde vybojovala čtvrté místo. Cenné kovy měla na dosah, chybělo 0,065 bodu. Na šampionátu se neztratily ani další české reprezentantky.

reklama 12B

 

Výbornou formu předvedla juniorka Tereza Czyžová na mistrovství světa ve voltiži, které hostilo od 29. července do 1. srpna francouzské Le Mans. V prvním kole byla po povinných sestavách čtvrtá, o den později dokonce vyhrála volné sestavy. 
 
Do dalších bojů šla z druhé příčky. V druhém kole byla čtvrtá v sobotní povinné sestavě a nedělní volnou pak zvládla se známkou 7,467, která v samostatném hodnocení stačila na dvanácté místo. 
 
V součtu ovšem obsadila Češka Tereza Czyžová, jež při šampionátu cvičila tradičně s Aladinem pod vedením Ondřeje Svobody, konečné čtvrté místo. Dokázala tak, že patří v juniorské kategorii k nejužší světové špičce. Jen málo chybělo k medaili. Její finálová průměrná známka měla totiž hodnotu 7,755, bronzová medailistka Gianna Ronca z Německa měla 7,820. Druhé místo obsadila Němka Mona Pavetic a zlato si odváží Rakušanka Anna Weidenauer.
 
V druhém kole se představila také Adéla Kotlová. Ta spolu s Landarem a lonžérkou Petrou Cinerovou získala patnácté místo. Tatáž reprezentantka tvořila také dvojici s Barborou Trávníčkovou pro soutěž Pas de Deux. V té obsadilo české duo cvičící na Dajaně konečnou sedmou příčku.
 
Juniorská skupina předvedla s Aladinem v nedělní volné sestavě výkon, který ocenili rozhodčí známkou 6,898. V celkovém pořadí se umístila na skvělém pátém místě. Zlato putuje do Německa, stříbro berou Spojené státy americké a bronz Švýcarsko.
 
V mužské soutěži Česká republika zastoupení neměla. Mistrem světa se stal Holanďan Sam Dos Santos, stříbro a bronz berou Němci Philip Goroncy a Simon Stolz.
 
Foto: Jana Bartoňková


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace