reklama 11C

reklama

Evropský pohár žokejů chystá lukrativní dostih pro koně českého chovu

 09.02.2021 08:30 | AUTOR

ikonka

Program nejbohatšího rovinového mítinku na českém území rozšíří nový dostih. Pořadatelé Evropského poháru žokejů představili záměr uspořádat nový vrchol pro koně českého chovu, který má podpořit tuzemské chovatele.

reklama 12D
I v nelehkých podmínkách pandemie Covidu-19 se rozbíhají přípravy na letošní Evropský pohár žokejů (EJC). Sedmý ročník nejbohatšího rovinového mítinku českého kalendáře, který dostal do České republiky světové žokejské hvězdy jako Christophe Soumillon, Cristian Demuro, Gérald Mossé a mnohé další, se uskuteční v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha.
 
Jednou z letošních novinek by měl být dostih určený pro tříleté a starší koně českého chovu, jehož prostřednictvím chtějí pořadatelé podat pomocnou ruku tuzemským chovatelům a aktivně podpořit stáje disponující domácími odchovanci. Zprávu zveřejnili několik dní před začátkem nové připouštěcí sezóny.
 
"Myslíme si, že podobná iniciativa v současném kalendáři schází. Bez koní českého chovu lze do budoucna jen těžko udržet dostihový provoz na dosavadní úrovni. Proto chceme program EJC rozšířit o dostih, který by se mohl stát jedním z vrcholů sezóny pro koně českého chovu," řekl za pořadatele Tomáš Machovský.
 

Čtěte také: Ignacius Reilly a Chuchle Arena Praha vévodí první klasifikaci dostihů

 
Návrh pořadatelů, který ještě musí projít schválením na Jockey Clubu ČR a oficiálním vypsáním propozice, počítá s open cenou II. kategorie na 1800 metrů s dotací 100 000 korun, přidaným majitelským bonusem 200 000 korun a velmi vstřícnou výší zápisného.
 
"Parametry navrhovaného dostihu budou zvoleny tak, aby obsáhly co nejširší spektrum českých odchovanců a umožnily početné startovní pole. V kombinaci s hvězdnými mezinárodními žokeji očekáváme zážitek jak pro diváky, tak pro zúčastněné stáje," dodává člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.
 
Zakladatelé Evropského poháru žokejů věří, že chystaná novinka bude mít na dostihové scéně úspěch a že se mezi majiteli a trenéry setká se zájmem. Jejich záměrem je, aby se dostih pro koně českého chovu stal dlouhodobou součástí programu EJC.
 
"Naším cílem je nastartovat novou tradici a dlouhodobou kontinuitu, aby chovatelé měli už v době připouštění určitou garanci, že se plánované hříbě může v budoucnu tohoto dostihu zúčastnit. Právě takové iniciativy jsou podle našeho názoru účinným způsobem, jak zvýšit atraktivitu českých odchovanců z pohledu majitelů stájí," uzavírá Machovský.
 
 
Zdroj: tisková informace EJC
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace