ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Deusser s dávkou štěstí vyhrál Rolex Grand Prix při Dutch Masters

 14.03.2022 16:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Sen o zisku titulu v Rolex Grand Slam se znovu rozhořel pro Němce Daniela Deussera v poslední den mítinku The Dutch Masters. V neděli 13. března zvítězil s hřebcem Scuderia 1918 Tobago Z v Rolex Grand Prix 's-Hertogenbosch v Nizozemsku.

reklama 12B
 
Kurz Rolex Grand Prix 's-Hertogenbosch, jehož autorem byl Louis Konickx, překonalo v neděli 13. března dvanáct dvojic bez penalizace a postoupilo tak do rozeskakování této soutěže, v jejíž základní části překážky dosahovaly výšky 160 centimetrů.
 
Mezi těmito dvojicemi byl i šampion Grand Prix CHIO Aachen 2021 Daniel Deusser, který se ucházel o nenávazný bonus v parkurovém skákání Rolex Grand Slam. K velké radosti nizozemského publika se do boje o nejvyšší příčky na zkráceném parkuru dostala i silná sestava čtyř nizozemských jezdců.
 
Po aréně se rozléhal jásot, když se domácí Harrie Smolders v sedle valacha Monaca jako první postaral o dvojitou nulu, navíc v rychlém čase 38,03 sekundy. Ujal se tak vedoucí pozice a vyvinul tlak na ostatní. Jack Ansems s klisnou Fliere Fluter taktéž zopakoval čistou jízdu, ale byla výrazně pomalejší, a nakonec se umístil šestý. V danou chvíli však do konce zbývalo ještě deset dvojic. Daniel Deusser a Scuderia 1918 Tobago Z překonal Smolderse o třináct setin sekundy. Později se ukázalo, že Deusserův čas v kombinaci s bezchybnou jízdou byl neporazitelný. Němec Marcus Ehning a Scott Brash z Velké Británie sice byli rychlejší, ale chybovali na poslední překážce.
 
„Cítil jsem se sebevědomě, protože můj kůň se v posledních pár týdnech cítil ve velmi dobré kondici. Scuderia 1918 Tobago Z skákal v prvním kole velmi dobře, cítil se opravdu dobře, ale v rozeskakování jsme měli spoustu konkurentů, což vždy přinese trochu větší tlak. Donutilo mě to trochu víc přemýšlet o tom, jakou taktiku bych měl hrát. Snažil jsem se udělat o jeden cvalový skok méně mezi jedničkou a dvojkou, ale i když jsem měl čistou jízdu, věděl jsem, že přijdou další dobří jezdci. Měl jsem velké štěstí, že ti, kteří se snažili jet rychleji, chybovali na posledním skoku,“ konstatoval vítěz.
 
Harrie Smolders s Monacem tak nakonec skončil druhý, třetí se umístil další Nizozemec – Greve Willem na hřebci Grandorado TN a „doma“ zůstala i cena za čtvrtou příčku díky Bartovi Blesovi s valachem Kriskrasem DV. Dvě nuly zapisoval i pátý Pieter Devos na klisně Claire Z.
 
Pozornost všech parkurových fanoušků nyní bude směřovat na druhý Rolex Grand Slam letošního roku při CHIO Aachen v Německu. Daniel Deusser tam bude nejen usilovat o obhajobu vítězství z loňska, ale bude se také snažit pokračovat ve své cestě za ziskem Rolex Grand Slamu.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko The Dutch Masters / Remco Veurink


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace