Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11D

CAI v Písečném zrušeno. Důvodem je nejistota, co bude, říká Nesvačil

 05.02.2021 10:49 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Mezinárodní vozatajské závody v Písečném nad Dyjí se neuskuteční ani v roce 2021. „Důvodem je samozřejmě současná epidemická situace a nejistota, co bude v následujících měsících,“ upřesnil reprezentant Stáje Rhea Dešná Radek Nesvačil.

reklama 12A
 
V Písečném nad Dyjí se v roce 2021 měly konat až tříhvězdové soutěže a pro čtyřspřeží se mělo jednat dokonce o závod zařazený do Světového poháru. Touto kategorií se přitom doposud u nás mohli pochlubit pouze organizátoři z Nebanic u Chebu.
 
Od 20. do 23. května 2021 však žádná spřežení v jihočeském areálu na samých hranicích s Rakouskem soutěžit nebudou. Jejich zrušením se zabývala již i komise spřežení ČJF na svém lednovém zasedání. V kalendáři Mezinárodní jezdecké federace sice závody zrušeny ještě nebyly, ale jde již pouze o formalitu mezi ČJF a FEI. 
 
„Zrušení závodů jsme zvažovali delší dobu. Důvody jsou jasné, jelikož se epidemie koronaviru příliš nezlepšuje a situace je velmi nejistá i pro jarní měsíce. Nikdo dnes neví, co bude v květnu a než investovat nemalé finanční prostředky do přípravy závodů, které bychom třeba museli nakonec pár týdnů nebo jen dnů před termínem konání zrušit, tak jsme se rozhodli raději od pořadatelství odstoupit s větším předstihem,“ říká Radek Nesvačil. 
 
„Určitě nevylučujeme jejich organizaci někdy v budoucnu, určitě to není o tom, že bychom závody již pořádat nechtěli,“ dodává reprezentant Stáje Rhea Dešná, která má stáje a závodní areál v nedalekém Písečném nad Dyjí.
 

PSALI JSME: Premiéra CAI v Písečném se povedla. Přijela špička

 
Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré, a tak díky nekonání tohoto mezinárodního mítinku je možné posunout termín národních závodů CAN v Semicích tak, aby nedocházelo ke kolizi s dalšími závody CAN v Těšánkách. Obě akce totiž měly proběhnout souběžně na přelomu dubna a května. 
 
Dle informací z komise spřežení budou termíny těchto dvou klání upřesněny (v JIS ČJF zatím k úpravě nedošlo), ale lze předvídat, že právě semické závody se posunou na uvolněné datum v druhé polovině května. 
 
To ostatně nastínil Jaroslav Jandl před několika dny v Podcastu EquiTV. „Tato termínová kolize byla shodou nedorozumění a nekomunikace, ale již se rýsuje varianta, že bychom posunuli naše závody od čtrnáct dní až tři týdny dozadu,“ uvedl zástupce JK Semice v audio rozhovoru pro EquiTV, který byl publikován 29. ledna, tedy v den, kdy zasedala komise spřežení ČJF.
 
Foto Šárka Veinhauerová
 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE