Grand Prix v Lanakenu uzavřela třetí závod Z-Tour

V Lanakenu se ve dnech 8. – 10. dubna konal třetí závod Z-Tour, seriálu mezinárodních parkurových závodů. Ty proběhly celkem troje, a po celou dobu měla díky Anně Kellnerové své zastoupení také Česká republika. Podrobnosti najdete v článku…
10.04.2016 19:43  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Anna Kellnerová s Atessou. Ilustrační foto: archiv Jezdci.cz

O výsledcích české reprezentantky Anny Kellnerová jsme vás průběžně informovali po celou dobu Z-Tour, ve které se sešla skutečně špičková konkurence. Posledním dnem třetích závodů a zároveň tedy celé série byla neděle 10. dubna. Anna Kellnerová závodila v soutěži CSIU25 (pro jezdce do 25 let) na parkuru s překážkami s výškou 145 cm. V sedle Atessy BLH dokončila na 19. příčce s jednou chybou

V rámci CSI3* absolvovala ve stejný den naše reprezentantka dva těžké parkury. S hřebcem Classic závodila na parkuru do 150 cm, který absolvovala s 5 trestnými body. Z výhry se radovala Němka Jörne Sprehe na Luně 1509, která v rozeskakování zajela čistě a jako jediná dosáhla času pod 40 sekund. Druhá byla švédská dvojice Irma Karlsson a Starling. Její čas byl 40,78. Třetí dojela francouzský jednička žebříčku FEI Simon Delestre na Utah d´Aiguilly.

Vrcholem neděle však byla Grand Prix, jejíž překážky měly také výšku do 150 cm. Do nastoupila česká jezdkyně s Dimarem VD Loosie Heide a dojela s 12 trestnými body. Vítězem se stal Nizozemec Gert Jan Bruggink s Vampire, který byl bezchybný v rozeskakování a dojel v čase 39,14. Druhé místo bral Dán Andreas Schou s koněm Allstar a třetí příčka putuje do Švédska zásluhou Douglase Lindelöwa, který sedlal Balou´s Lady.