reklama 11C

Žokejské hvězdy míří na Gomba handicap. Do Prahy se těším, říká Vogt

 23.03.2022 11:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

První žena v základní nominaci Evropského poháru žokejů Sibylle Vogt bude v neděli 3. dubna jezdit v Chuchle Areně Praha pro stáj Lokotrans. Vzhledem k mezeře v termínové listině plánuje cestu do Prahy i několik dalších špičkových žokejů.

reklama 12C

Zahajovací dostihový den sezony 2022 v Chuchle Areně Praha se bude moci pochlubit špičkovým jezdeckým obsazením. Na 95. Tipsport Gomba handicap se chystá hned několik členů německé žokejské špičky.

V sousední zemi se 3. dubna běhá pouze na provinční dráze v Mannheimu a zdá se, že české stáje toho hodlají první dubnovou neděli využít. Již v úterý byla oficiálně potvrzena účast Sibylle Vogt, která loni zazářila čtvrtým místem na Evropském poháru žokejů. Švýcarská jezdkyně působící v Kolíně nad Rýnem přijala v Gomba handicapu angažmá od stáje Lokotrans a trenéra Luboše Urbánka.

"Už se do Prahy moc těším. S vaším závodištěm jsem se seznámila loni na Evropském poháru žokejů amoc se mi tam líbilo - publikum, atmosféra i samotná dráha. 3. dubna se běhá jen v Mannheimu, tak jsem se rozhodla dát přednost v Praze. Doufám, že se seženu co nejvíce jízd, v některých rámcových dostizích ještě hledám angažmá," řekla Vogt v rozhovoru pro EquiRadio.

 

Čtěte také: Pardubice finišují s úpravami dráhy, začala debata o změně kvalifikací

 

Zároveň naznačila, že by se letos do střední Evropy ráda vrátila opakovaně. "Doufám, že se do Česka, nebo i na Slovensko do Bratislavy, dostanu víckrát. Tím, že se u vás ukážu takto na začátku sezony, věřím, že bych mohla dostat další nabídky. Podobná situace, kdy budu mít v některých termínech volno, se letos ještě naskytne a v případě zájmu ráda do Prahy přijedu," dodala Vogt.

Stále populárnější jezdkyně udělala v zimě další velký krok ve své kariéře. Od trenérky Carmen Bocskaiové v Iffezheimu, kde rozbíhala německé angažmá, se naplno přesunula jako stájová dvojka k Peteru Schiergenovi.

"V Kolíně nad Rýnem se cítím dobře, atmosféře ve stáji mi vyhovuje. Dobře si rozumím i s Bauyržanem Murzabajevem, je to opravdu dobrá spolupráce, a to samé platí o trenérovi Peterovi Schiergenovi. Jsem zvědavá a těším se na další výzvy. Momentálně si hodně věřím," řekla Vogt na EquiRadiu.

O cestě do Prahy první dubnovou neděli uvažují i další známá jména včetně některých, kteří v Česku dosud nejezdili. Aktuálně není vyloučena ani účast Bauyržana Murzabajeva.

Trojnásobný německý šampion se v těchto dnech nachází v rekonvalescenci po nepříjemném zranění, když si na nedělním mítinku v Krefeldu přivodil při cestě na start zlomeninu nosu. Jak potvrdil serveru Jezdci.cz, den před pražským zahájením bude jezdit ve Francii a definitivní rozhodnutí padne i podle dostupnosti dopravního spojení do Prahy.

Foto: Pavla Pechmanová

 

 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE