EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Živě: Kdo je nejlepším sprinterem? Sledujte 100. Svatováclavskou cenu

 26.08.2021 20:10 | AUTOR: Martin Cáp |
ŽIVĚ

ikonka

Hipodrom Most vyhlíží tradiční vrchol sezony. Sobotnímu mítinku na Velebudické výsypce vévodí trojice jedničkových dostihů včetně 100. ročníku Svatováclavské ceny. Celé odpoledne můžete sledovat v přímém přenosu na internetové televizi EquiTV.

reklama 12A
 
Jeden z nejstarších rovinových dostihů na českém území Svatováclavská cena slaví velké jubileum. 100. ročník tradičního souboje o nejlepšího sprintera se poběží pod patronátem Vršanské uhelné v sobotu 28. srpna v Mostě. 
 
Největší mítink sezony na severočeském hipodromu obsahuje dva další jedničkové dostihy Velkou letní cenu Ústeckého kraje a Velkou mosteckou steeplechase. Zatímco překážkový vrchol dne přilákal jen pětici steeplerů v čele s loňským vítězem Dusigroszem, oba hlavní rovinové dostihy se můžou pochlubit zajímavými startovními poli.
 
Ve Svatováclavské ceně bude po škrtu šampiona Mr Righta zaměřená pozornost na třídové sprintery nastupující generace. Letos podruhé se spolu utkají meteor letošní sezony Jir Sun (Laube) s tříletým Ponntosem (Zatloukal), který se na přelomu roku dokázal etablovat v Itálii.
 
Svou českou premiéru absolvuje ve Francii získaný Zelote (Foret), kvalitními výkony v letošní sezoně na sebe upozornil i tříletý rychlík Drish Venture (Lukášek). Ze zkušených sprinterů zasáhnou do boje úřadující vítěz EJC Leram Million Politicum (Línek), předloňská vítězka Svatováclavské ceny Sweeticon (Korečková) či spolehlivý Manoamano (Janáček).
 
Čtyřikrát se představí mosteckému publiku španělský šampion Václav Janáček, který ve Velké letní ceně pojede jednoho ze svých současných oblíbenců Grigri de Lancray.  Jeho velký soupeř a v civilu kamarád Tomáš Lukášek přijal ve stejném dostihu angažmá na šestém z letošního Českého derby Locomotive, nastupujícím poprvé proti starším koním.
 
První z osmi sobotních dostihů bude odstartován ve 14:00, přímý přenos internetové televize EquiTV.cz si můžete pustit již ve 13:30. Upozorňujeme, že se jedná o stream v režimu +5. To znamená, že on-line vysílání je zpožděno o pět minut oproti reálu. Tzv. nízkolatenční vysílání mohou zájemci sledovat prostřednictvím stránek Tipsportu. Distribuci signálu nezajišťuje EquiTV.cz.
 

STREAM SLEDUJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Startovní listiny najdete na webu Jockey Clubu ČR
 
Ilustrační foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace