NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz
reklama 11C

reklama

Voltižní MČR ve Frenštátu vyšlo domácím. Titul má skupina i Czyžová

 19.09.2021 21:59 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

V neděli 19. září vyvrcholilo ve Frenštátu pod Radhoštěm voltižní MČR. Výbornou formu potvrdila juniorka Tereza Czyžová, která vybojovala zlato. Vyhrála i domácí skupina. Dařilo se také jezdcům z TVT Motion Mnichovice nebo TJJ Lucky Drásov.

reklama 12C

 

Mistrovství České republiky hostila ve dnech 18. a 19. září Tělovýchovná jednota Slovan Frenštát pod Radhoštěm. Klub voltiži zaslíbený se prosadil hned v několika kategoriích.
 
Soutěž juniorských skupin ovládli právě cvičenci z pořadatelského oddílu, kteří se zkušeným Aladinem pod vedením Ondřeje Svobody dostali průměrnou známku 7,556. Stříbro získala skupina Voltiž Duha se Sebastianem a třetí místo obsadili členové TJ Voltiž Tlumačov s Condorem.
 
Slovan Frenštát reprezentuje také vítězka soutěže žen a mužů v juniorské kategorii Tereza Czyžová. Dlouhodobě úspěšná voltižérka, jež se letos blýskla čtvrtou příčkou na mistrovství světa v Le Mans, cvičila s Aladinem a zapsala si vysoké hodnocení 8,307. Druhé místo připadlo Adéle Kotolové s Landarem, která dostala o osm desetin bodu méně. Na stupně vítězů se dostala i Lucie Kubíková cvičící s Patriotem-NF.
 
V soutěži mužů a žen v kategorii juniorů B se radovala z titulu Elisabeth Reslerová, jež na koni Eduardo D zastupovala klub TVT Motion Mnichovice. Druhá skončila Ema Žůrková na Patriotovi a bronz si odvezla Magdaléna Drbalová, která závodila na Tymiánovi.
 
Mistrovský titul mezi juniorskými dvojicemi vybojovaly se značným odstupem Adéla Kotolová a Barbora Trávníčková. Ty si s Landarem v barvách TJJ Lucky Drásov připsaly známku 7,068.
 
V seniorské kategorii mužů a žen startovaly tentokrát pouze dvě soutěžící. Lepší výkon podala Kateřina Reslerová na White Magic z TVT Motion Mnichovice. Druhá pak dojela Kateřina Kocurová s Patriotem.
 
Vyhodnocena byla také soutěž družstev jednotlivců. V té zvítězili opět zástupci pořádající tělovýchovné jednoty.
 
Foto: Petr Videnka


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace