reklama 11D


Věnujte pozornost novým změnám pravidel. Platná jsou od 1. dubna 2020

 24.02.2020 06:00 | AUTOR |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

Výkonný výbor České jezdecké federace schválil na zasedání 11. února změny Pravidel jezdeckého sportu s platností od 1. dubna 2020. Jednou z novinek je například způsob prezentace "Jen při změně" a velkou řadu změn zaznamenaly i národní hobby závody.

reklama 12A
Na konci listopadu 2019 proběhlo Fórum k pravidlům v Pardubicích, kam oblasti nominovaly své zástupce z řad školitelů, schvalovatelů rozpisů a aktivních rozhodčích, a tak se zde sešlo zhruba 60 odborníků na jezdecký sport s bohatou praxí ze závodů a aktivitami kolem nich. Ačkoli Fórum mělo pouze status poradního orgánu, bylo zde probráno mnoho témat a k závěrům z fóra bylo přihlíženo při přípravě pravidel pro rok 2020.
 
Mezi závěry Fóra patřil i návrh, aby prošly modernizací a logickým přeuspořádáním národních úprav pravidel, byly odstraněny duplicity, které jdou často proti sobě, nebo se jejich textace duplikuje či liší v různých článcích. Dalším ze závěrů bylo, aby byly označeny v pravidlech články, které nelze aplikovat na národních závodech. Oba tyto požadavky byly při přípravě pravidel zohledněny. Do pravidel byly zapracovány i další, Fórem schválené, návrhy, které bylo možné jednoduchým způsobem vyřešit a zapracovat a samozřejmě i další úpravy vyžádané textací FEI pravidel či plynoucí z povinností naší federace.
 
Výkonný výbor ČJF na svém 11. zasedání dne 11.2.2020 schválil pravidla s platností od 1.4.2020. Národní úpravy prošly kompletní revizí, byly odstraněny duplicity a fialovým textem s logem FEI byly označeny články, které se týkají jen FEI závodů. Zatím takto komplexní revizí prošly Všeobecná pravidla, Skoková pravidla, Drezurní pravidla, a pravidla pony. Dále byla schválena Veterinární pravidla, pravidla Všestrannosti a pravidla Spřežení.
 
Stejně jako každý rok jsou povinni všichni členové České jezdecké federace seznámit se včas s novými změnami Pravidel jezdeckého sportu. Jednou z novinek je například způsob prezentace "Jen při změně", tu Všeobecná pravidla popisují následně: "Dvojice je automaticky prezentována dle přihlášky v JIS. Pokud se odprezentovaný jezdec bez omluvy nedostaví na start, má pořadatel nárok na úhradu startovného, popř. sjednaného ustájení v plné výši, a dvojici zůstává informace o vyloučení v kariérách."
 
Zdůrazněna je také povinnost přítomnosti zdravotní či lékařské služby po celou dobu konání závodů, a to minimálně od chvíle otevření opracoviště k práci v sedle nebo zahájení veterinární prohlídky koní. Z nedodržení tohoto pravidla plyne trestně právní odpovědnost hlavního rozhodčího v případě úrazu jezdce při nezajištění okamžité lékařské pomoci kdekoli v prostoru závodů.
 
Velkou řadu změn zaznamenaly také národní hobby závody, kde došlo mimo jiné ke snížení maximální obtížnosti do úrovně Z, a po sedmnácti letech došlo také k navýšení sazeb funkcionářů na závodech. Ty lze ovšem snížit až na 60 procent v případě, že se jedná o službu kratší než osm hodin.
 

Více se dočtete v Souhrnu změn pro rok 2020

 

Další podrobnosti jsou také na webu ČJF zde!

 

Ilustrační foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace