reklama 11B

Ve Sportovní stáji Málek hořelo. Jeden kůň požár na Boháňce nepřežil

 31.08.2021 19:45 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

V úterý 31. srpna v brzkých ranních hodinách hořelo v areálu Sportovní stáje Málek na Boháňce v okrese Jičín. Jak informoval Sbor dobrovolných hasičů Hořice, jeden kůň požár nepřežil. Známý valach G-Bugatti Dwerse Hagen je na klinice ve vážném stavu.

reklama 12C
 
Informaci o požáru ve Sportovní stáji Málek publikoval Sbor dobrovolných hasičů Hořice. „Dnes jsme brzy ráno vyjeli na požár stáje na Boháňce. Po příjezdu na místo byla stáj kompletně v plamenech, začínal hořet hnůj a blízká stodola. Bohužel zde vyhasl jeden zvířecí život. Příčina požáru je ve vyšetřování,“ uvedli v úterý 31. srpna hasiči na svém facebookovém profilu.
 
Jak potvrdila Andrea Halíková, která je v kontaktu s Kateřinou Málkovou, známý patnáctiletý belgický teplokrevník G-Bugatti Dwerese Hagen je v těžkém stavu na klinice v Heřmanově Městci. S Bugattim Kateřina Málková startovala před deseti dny v Noční Velké ceně eLED na Ptýrově. 
 
Koněm, který požár nepřežil, je sedmnáctiletý holštýnský valach Cornils. Informace se velmi rychle rozšířila prostřednictvím sociálních sítí a mnoho členů jezdecké komunity nabízí pomoc. „V nejkratší možné době bychom chtěli zřídit transparentní účet, kam zájemci budou moci zaslat příspěvky na obnovu stáje i veterinární výlohy,“ uvedla Andrea Halíková pro web Jezdci.cz. 
 
Foto: se souhlasem SDH Hořice 
Zdroj: SDH Hořice a Andrea Halíková


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE