reklama 11C

reklama

Starmanovi těžká půda chutnala. Podmínky byly extrémní, přiznal Bartoš

 05.01.2021 16:35 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Tři dotovaná umístění získali svěřenci Josefa Váni mladšího na úterních dostizích v Cagnes-sur-mer. Nejlépe si v extrémních podmínkách počínal Starman, jeho stájoví kolegové Gap Pierji a Lord Dragon neměli na těžké dráze obvyklou jiskru.

reklama 12C
Zimní mítink ve francouzském Cagnes-sur-mer se pomalu chýlí ke svému závěru a jeho lednová část je zatím ve znamení těžké dráhy a nepříznivých povětrnostních podmínek. V úterý se o tom opět přesvědčili koně stáje Scuderia Aichner SRL, kteří pod Josefem Bartošem vybojovali tři dotovaná umístění.
 
"Podmínky jsou momentálně extrémní, já ani naši koně na takovou půdu nejsme zvyklí. Jezdec nemá koně po celý dostih moc v ruce a je těžké něco vymyslet. I to je pro mě něco, co se tady učím. Buď to koni sedne nebo člověk bojuje o to, aby se vůbec dostal do cíle," shrnul Bartoš své dojmy.
 
Nejlepší výsledek v úterý slavil s šestiletým Starmanem, který doběhl po aktivním průběhu druhý v prodejních proutěných překážkách Prix Pierre Thomas (3500 m, 16 000 eur). Na suverénního vítěze Bowler Hat ztrácel 30 délek, s přehledem však uhájil druhé peníze.
 

Čtěte také: Janáček naskakuje do rozjeté sezony v Dubaji. Chci to zkusit, říká

 
"Domluvili jsme se, že na něj budu v dostihu důraznější. Začátek byl rychlý, takže nechytil pozici, ale pak se tempo trochu zpomalilo, Starman se dostal do dostihu a začalo ho to bavit. Podal skvělý výkon," radoval se Bartoš.
 
Zbylí dva svěřenci Josefa Váni mladšího obsadili shodně pátou příčku poté, co velkou část svých dostihů strávili na zadních pozicích. Lord Dragon bral poslední dotaci ve steeplechase Prix des Iles de Lerins (3800 m, 26 000 eur) a stejný výsledek zaznamenal Gap Pierji v proutěných překážkách Prix des Iles de Porquerolles (4000 m, 24 000 eur).
 
"Gap Pierji bojoval hodně s dráhou a v průběhu dostihu trochu ztrácel půudu pod nohama. V podstatě jsem jistil páté místo a dával jsem si pozor, protože na konci to pro něj bylo už těžké. U Lorda Dragona mě hrozně mrzí start, chtěl jsem chytit dobrou pozici, ale vrátili nás zpátky, pak se to najednou otočilo a už jsem nestihl dobře odskočit. Koně pak dostih moc nebavil, možná na něj trochu dolehla i únava. Chyběla mu tentokrát jiskra," zhodnotil Bartoš.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace