POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 11B

reklama

Opět to dokázal! Václav Janáček je posedmé španělským šampionem

 27.12.2020 20:10 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Jméno zůstává stejné, mění se jen letopočty. Žokej Václav Janáček posedmé ovládl španělskou statistiku. Souboj se svým velkým rivalem a kamarádem Ricardem Sousou Fereirou ukončil již v neděli, jeden dostihový den před koncem sezony v Madridu.

reklama 12D
Václav Janáček se posedmé za posledních devět let stal šampionem španělských žokejů. Nejúspěšnější aktivní český jezdec o tom rozhodl v rámci předposledního mítinku sezony na madridském závodišti La Zarzuela, na němž zvítězil s tříletým Melampem.
 
Španělská sezona končí ve středu a Janáček má už nyní bezpečný náskok před svým hlavním soupeřem Ricardem Sousou Fereirou.
 
"Jsem rád, že se mi podařilo obhájit titul a splnit, co se ode mě čekalo. Ricardo musel na posledních dvou mítincích vyhrát šest dostihů z osmi, takže to k tomu pomalu směřovalo," radoval se Janáček.
 

Čtěte také: Vítězné loučení se sezonou. Dvouletý Hazarder se prosadil v Pise

 
Dvaapadesáté letošní vítězství na španělské půdě paradoxně dosáhl na koni z cizí stáje. V Premio Jesus Mendez (1700 m, 8500 eur) dovedl k prvnímu úspěchu kariéry tříletka Melampa ze stáje trenéra Ramy.
 
"Bylo to všechno komplikované, propozice se vypisovaly hodinu před uzávěrkou startovní listiny a třeba v tomhle dostihu jsem měl původně jezdit pro naši stáj," objasňoval český žokej v neděli večer.
 
Celkově slaví Václav Janáček už třináctý titul své profesionální kariéry. Španělské statistice poprvé vévodil v roce 2012 a poté v sezonách 2013, 2014, 2015, 2017, 2019 a 2020. Dalších pět titulů získal doma v Česku a jeden na Slovensku.
 
 
Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace