reklama 11D

reklama

Sepius vítěz, Anawa třetí. Nieslanikovi dál bodují na německém písku

 06.03.2022 13:55 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Centrála Tušimice rodiny Nieslanikových pokračuje v dobrých výsledcích na zimních dostizích v Dortmundu. Její druhý letošní triumf na německé dráze zařídil v neděli Sepius s amatérkou Sabinou Mokrošovou, lednová vítězka Anawa doběhla třetí.

reklama 12A

Poprvé v kariéře se v neděli radoval z vítězství ryzák Sepius. Pětiletý valach stáje MUDr. Eva Nieslaniková se pod amatérkou Sabinou Mokrošovou prosadil ve čtyřkovém handicapu na 2500 metrů v Dortmundu a na devatenáctý pokus se vyčlenil z řad nezvítězivších. Pro trenéra Miroslava Nieslanika to byl již druhý letošní úspěch na německé půdě.

Bez stínidel nastupující Sepius vytěžil ze své znalosti dortmundské pískové dráhy, na níž nastupoval potřetí za sebou, ale i z výrazně lepších povětrnostních podmínek než při lednovém vstupu do sezony. Mokrošová ho po startu Preis der Viererwette powered by Wettstar (2500 m, 3600 eur) přidržela a valach cválal na průběžné čtvrté pozici.

Na protilehlé rovině se začal přibližovat vedoucímu koni a do cílové roviny už vbíhal jako první. Sepius bez větších problémů uhájil lehké vítězství o 1 3/4 délky, Mokrošová v závěru už kontrolovala situaci. Na český úspěch se vyplácel kurz 68:10.

Tušimický tým vezl do Dortmundu ještě lednovou vítězku Anawu, která finišovala třetí ve čtyřkovém Serhij Zhadan-Rennen (1800 m, 4000 eur). Na vítěznou Khaleesi, které dávala 8 kilogramů, ztrácela v cíli šest délek.

Ilustrační foto: Pavla PechmanováSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace