reklama 11D

Laldann vyhrál v Trevisu, česká přesilovka v listed přinesla umístění

 05.03.2022 18:50 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Úspěšný návrat po delší pauze se podařil valachovi Laldannovi ze stáje Scuderia Aichner SRL. Svěřenec Josefa Váni mladšího porazil v proutěných překážkách Natama. Ve vrcholu dne se koně v českém tréninku seřadili na druhém až pátém místě.

reklama 12B

Sedmiletý Laldann v sedle s Janem Faltejskem se postaral o české vítězství na sobotním mítinku v Trevisu. Valach stáje Scuderia Aichner SRL ovládl lehce o 2 1/2 délky proutěné překážky Premio Segusino na 3500 metrů.

O tempo se tradičně postaral další svěřenec Josefa Váni mladšího Nic Mountain, zatímco Laldann se zpočátku držel na zadní pozici. Při vbíhání do druhého okruhu se ale už posunul na třetí příčku a v posledním oblouku už byl na špici. Ve finiši svedl krátký boj o vítězství s tréninkovým kolegou Natamem, který uhájil druhé peníze. Nic Mountain doběhl pátý.

Laldann se vrátil na dráhu po více než deseti měsících a připsal si sedmé překážkové vítězství kariéry. Loni na stejné dráze lehce dominoval v listed, jeho největším úspěchem stále zůstává triumf v Graded2 Premio Corsa Siepi dei 4 Anni z roku 2019.

 

Čtěte také: Změny v dostihovém vedení. Ladislav Nagy novým prezidentem ČSCHPMDK

 

České stáje hrály přesilovku i v hlavním dostihu, listed Steeple-Chases di Treviso na 3500 metrů. Dlouho se zdálo, že za vítězstvím stylem start - cíl směřuje Piton des Neiges s Pavlem Složilem, ale v posledních stovkách metrů nedokázal odpovědět na útok domácího Big City.

Za distancí akceleroval podél bariéry jdoucí Kings Rock, který se přiblížil vítězi na 3/4 délky a odsunul Pitona des Neiges na třetí místo. Čtvrtý následoval Beau Saonois před Vinci Per Noi.

Ve steeplechase na 3500 metrů slavil úspěšný italský debut čtyřletý Soul Of Dubai, který pod Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo.

Ilustrační foto: Martin CápSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE