Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11C

reklama

Senzační závěr třetího týdne Sunshine Tour. Opatrný vyhrál Grand Prix

 01.03.2020 19:29 | AUTOR: Pavlína Záhorová |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

Aleš Opatrný se se třetím týdnem španělské Sunshine Tour rozloučil ve velkém stylu. S devítiletým Forewerem se po bezchybném základním kole probojoval v nedělní Grand Prix do rozeskakování, kde nulu zopakoval a s více než sekundovým náskokem vyhrál.

reklama 12D
O senzační závěr třetího týdne Sunhine Tour se postaral Aleš Opatrný společně s devítiletých valachem Forewerem. V neděli 1. března se probojoval z padesáti startujících mezi třináct účastníků rozeskakování a také tam se jim podařilo bezchybný výkon zopakovat, navíc v nejrychlejším čase.
 
Radovat se tak mohl s úžasného vítězství se slušným náskokem téměř jeden a půl sekundy. Neméně důležitou skutečností je i to, že si Aleš Opatrný s Forewerem bezchybným výkonem v kvalifikační Grand Prix na úrovni CSI4* splnil minimální kvalifikační limit pro účast na olympijských hrách.
 
Druhou příčku obsadila švédská dvojice Angelie von Essen a Cochela a jako třetí dojela dvanáctiletá Diva Emmy Augier de Moussac v sedle jejího trenéra Vincenta Voorna.
 
Velmi dobře se v Grand Prix s překážkami do 155 centimetrů předvedla také Sára Vingrálková a Kas-Sini DC. Základní kolo dokončili jen se čtyřmi trestnými body, a i to znamená splněný minimální standard pro účast na olympijských hrách. Pro tuto sotva plnoletou jezdkyni se jednalo o první start na takto náročné úrovni. Týden před tím absolvovala svoji první Grand Prix kategorie CSI3*.
 
Další úspěšnou českou dvojicí byl v neděli Ondřej Zvára a Cento Lano. Ti startovali v soutěži Big Tour C do 145 centimetrů na čas a zajeli bezchybně na 21. příčce z více než devadesáti účastníků.

 

Kompletní výsledky najdete ZDE

 
Ilustrační foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace