ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

Selle Francais nejlepší v military. Žebříčku vévodí hvězdy z olympiády

 30.10.2021 06:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Nejúspěšnější plemennou knihou ve všestrannosti je aktuálně Selle Francais. V nejvyšších patrech chovatelského žebříčku WBFSH dominují koně, kteří pomohli svým jezdcům k cenným kovům na letošních olympijských hrách v Tokiu.

reklama 12B

 

Selle Francais je podle Světové chovatelské federace WBFSH nejúspěšnější plemennou knihou ve všestrannosti. Meziročně si tak toto plemeno polepšilo o jednu pozici. Francouzský jezdecký kůň má 1494 bodů, a to zejména díky valachovi jménem Toledo de Kerser. Jeho otcem je Diamant de Semilly a spolu s Tomem McEwenem dojel druhý na olympijských hrách v Tokiu. Byl také součástí vítězného týmu. V žebříčku WBFSH drží druhé místo. V TOP10 je také další hvězda olympiády, klisna Amanda de B´Neville po Oscar de Fontaines. Tu sedlala individuální vítězka Julia Krajewski.  
 
Jen o sedmnáct bodů méně má holštýnská plemenná kniha. Jejím příslušníkem je aktuální lídr tabulky WBFSH London 52 po Landos (na snímku). Také on má zlato z Tokia, a to s Britkou Laurou Collet v rámci týmové soutěže. Významný bodový přínos zaznamenal hnědák Fischerwild Wave (Water Dance xx), kterého jel Němec Michael Jung mimo jiné na evropském šampionátu v Avenches, kde skončil čtvrtý.
 
Třetí místo patří irskému chovu. Irský sportovní kůň má v nejlepší desítce dva zástupce. Brookfield Inocent po Inocent je čtvrtý. Hřebec se výborně předvedl na mistrovství Evropy 2021, když s Piggy March vybojoval stříbro. Výrazně bodoval i Grovine de Reve (Hermea de Reve) novozélandské reprezentanty Jonelle Price.
 
Nejvýše postaveným hřebcem v samostatném žebříčku plemeníků, který byl naposledy aktualizován pro sezonu 2020, je Grafenstolz. Trakén po Polarion za sebou nechal Diarada (Diamant de Semilly) na druhém místě a Jaguar Mail (Hand in Glove xx) na třetím místě.
 
Foto: Christophe Taniére / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace