Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Šampion Murzabajev v top společnosti: Sen o Japonsku je o krůček blíž

 20.09.2022 06:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Lukrativní zimní angažmá v Japonsku je snem každého světového žokeje. Trojnásobný německý a český šampion Bauyržan Murzabajev se mu teď výrazně přiblížil. Licenční proces ale má svoje specifika, říká Filip Minařík, který v Japonsku strávil tři zimy.

reklama 12C

Současný německý a dřívější český šampion žokejů Bauyržan Murzabajev je jedním z osmi mezinárodních žokejů, kteří obdrželi pozvánku od Japan Racing Association k podzimnímu a zimnímu angažmá v japonských dostizích. Informaci přinesl Asian Racing Report.

30letý kazašský rodák se nachází v hvězdné společnosti. Kromě něj získali licenci ještě Christophe Soumillon, Ryan Moore, Cristian Demuro, Mickael Barzalona, Hollie Doyle, Tom Marquand a David Egan.

"V tuto chvíli dělám všechno potřebné, aby to vyšlo. Papíry jsou hotové a mám v Japonsku také manažera, který se dříve staral o Oisina Murphyho. To je dobrý signál. Pokud to klapne, samozřejmě se v zimě do Japonska vydám. Je to velmi zajímavá příležitost. Papírování je zařízené a vyhrál jsem šampionát i grupu 1, takže bych mohl kritéria splňovat," řekl Murzabajev serveru Jezdci.cz.

 

Čtěte také: Willemine připomněla Waka Lauru. Zimní královna se narodila v Česku

 

Čerstvý vítěz německého St. Legeru vede tamní šampionát o 20 vítězství před Andraschem Starkem, kromě 76 úspěchů na německé půdě si letos připsal i 14 triumfů ve Francii. Zda se zimní pobyt v Japonsku skutečně podaří a jak konkrétně bude vypadat, zatím ale zůstává otevřené.

"Detaily teď bude řešit licenční komise a situace je vždy trochu nepřehledná. Oznámení jezdci dostali licenci na letošní rok, ale o těch s platností od ledna se teprve bude rozhodovat. Navíc můžou v Japonsku jezdit jen tři držitelé cizích licencí současně, takže bude hodně záležet i na konkrétních termínech," vysvětluje Filip Minařík, který jako první Čech strávil v Japonsku tři zimy.

I podle něj je dobrým znamením spolupráce s bývalým japonským manažerem trojnásobného britského šampiona Oisina Murphyho.

"Pokud jde o kritéria, kdo obdrží licenci, asi nikdo úplně nevidí do toho, co všechno rozhoduje. Kdyby Bauyržan vyhrál třeba Cenu vítězného oblouku, tak by mu to určitě pomohlo, ale velkou roli hraje i japonská mentalita a zvyklosti," vysvětluje Minařík.

Svou roli mají jak disciplinární tresty a sankce, které se žokejům započítávají do bodového systému, ale i některé zdánlivě nepodstatné věci. "Například mně vždycky pomohlo, že jsem byl oblíbený u fanoušků. Vstřícnost a podepisování se divákům jsou důležité, i na to se bere ohled," dodal Minařík.

Foto: Pavla PechmanováSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE