reklama 11D


Pardubická jezdecká sezona 2019 vyvrcholí Rozlučkovou všestranností

 29.10.2019 15:10 | AUTOR

ikonka

První listopadový víkend naposledy letos ožije pardubické závodiště. Pojede se tam Rozlučková všestrannost, kterou bude vrcholit nejen celé sezona, ale také seriál Military Tour Pardubice. Přinášíme podrobnosti.

reklama 12B

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. 
 
Jedna z nejnáročnějších jezdeckých disciplín prověřuje všestranné nadání koní a jezdců, možná i proto patří všestrannost k atraktivním „koňským“ sportům. Do Pardubic tradičně láká stovky závodníků, výjimkou nejsou ani koně a jezdci ze zahraničí. Na Rozlučkové všestrannosti, která se na Pardubickém závodišti koná od pátku 1. do neděle 3. listopadu, bude startovat na dvě stě koní, část z nich je z Rakouska.
 
Pořadatelé vypsali celkem jedenáct soutěží od hobby přes pony až po nejvyšší soutěž s označením S(2*). V nejobsazenější kategorii (stupeň Z) bude vyhodnocena také soutěž „Veteran Cup“ určená jezdcům nad 50 let a v soutěži stupně ZL budou jezdci klasifikováni v Mistrovství veteránů. Oceněn bude také nejstarší kůň závodu, cenu pro něj věnoval člen prezidia Dostihového klubu a dlouholetý podporovatel všestrannosti Dr. Jiří Skalický.
 
V rámci Rozlučkové všestrannosti se uskuteční také finále šampionátu mladých koní, kteří museli s předepsaným výsledkem absolvovat dvě kvalifikace. Šampionát se jede ve třech kategoriích pro šesti a sedmileté koně (stupeň CNC**), pětileté koně (stupeň CNC*) a pro koně čtyřleté (stupeň Z). 
 
Víkendové závody jsou vyvrcholením seriálu Military Tour Pardubice 2019, který Dostihový spolek a.s. letos vypsal poprvé. Jezdci v rámci sezony sbírají body za umístění v jednotlivých soutěžích, které se pak sčítají. V některých kategoriích ještě zdaleka není o vítězi rozhodnuto a při Rozlučkové všestrannosti se tak jezdcům bude hodit každý bod.
 
Soutěže Rozlučkové všestrannosti začínají v pátek 1. listopadu od 12:30 hod. drezurami a následně parkury nižších soutěží (Hobby Z, Hobby ZK, ZK a ZLP). Tyto kategorie budou pokračovat v sobotu 2. listopadu po 13:00 hod. terénními zkouškami na dráze Pardubického závodiště. V sobotu pak také drezurami a parkury zahájí náročnější soutěže, které vyvrcholí v neděli 3. listopadu terénními zkouškami. 
 

Aktuální informace k závodu jsou k dispozici ZDE

Text a foto: tisková zpráva DS Pardubice
reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Brně

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 14. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Tlumačově

• 15. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 20. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - drezura

• 20. 3. od 14.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - voltiž

• 20. 3. od 19.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

• 21. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky a spřežení

• 22. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace