Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11D

reklama

Jezdecký areál Panská Lícha prochází v říjnu kompletní obměnou povrchů

 24.10.2019 17:21 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

V brněnském areálu na Panské Líše pracují v průběhu října na rozsáhlé inovaci tréninkových ploch. O jak velkou investici se jedná, jak dlouho je rekonstrukce plánovaná a co si od ní domácí slibují, prozradila jednatelka společnosti Lenka Sekaninová.

reklama 12D

Již od května tohoto roku se do posledních detailů plánoval průběh prací při kompletní výměně povrchů v brněnském jezdeckém areálu na Panské Líše. Samotná realizace odstartovala v druhém říjnovém týdnu. "Máme hodně klientů, proto bylo nutné vše s předstihem rozplánovat, abychom je co nejméně omezili v ježdění. Je to náročné, ale s firmou se naštěstí velmi dobře spolupracuje, takže se to dá zvládnout," vysvětlila aktuální situaci jednatelka Hotelu Panská Lícha, s. r. o. Lenka Sekaninová.
 
A jaké plochy konkrétně projdou touto obměnou? "Rozhodli jsme se pro kompletní výměnu všech povrchů, týká se to tedy všech opracovišť, haly, závodního obdélníku, jízdárny. Jedná se o velkou investici ve výši přibližně tří a půl milionu korun bez daně, kterou z části podpořilo město Brno formou dotace, za což jsme velmi vděční," prozradila Lenka Sekaninová. "Rozměr hlavní jízdárny jsme zvětšovali již před třemi lety, tam jsme s rozměrem tentokrát nehýbali, ale rozšířili jsme opracoviště za valem vedle hlavního kolbiště."
 
Domácí si od razantního vylepšení povrchů slibují zvýšení prestiže jejich akcí, těch plánují pro příští rok podobně jako letos, tedy kolem čtrnácti, a rovněž se budou chtít kromě drezur a všestrannosti věnovat také více parkurům. Stěžejními událostmi budou Světový pohár v drezuře a kvalifikační kolo Zlaté podkovy.
 
Foto archiv JK Panská lícha


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace